انعقاد تفاهم‌نامه برای وصول مطالبات بازنشستگان فولاد و ذوب آهن

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

زهرا سعیدی در گفت وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مطالبات بازنشستگان صنعت فولاد و ذوب آهن در زمینه مسائل درمانی و بیمه‌ای، اظهار داشت: در طول خدمت این افراد درصدی بالاتر از سایر اصناف و اقشار از حقوق آنها به منظور ارائه خدمات درمانی و بیمه‌ای کسر شده است و اکنون مشکلی بین صندوق فولاد با شرکت ذوب آهن پدید آمده است و این اختلافات داخلی باعث شده است تا مشکلاتی در حوزه درمانی و بیمه‌ای برای این بازنشستگان پدید آید.

وی  افزود: در تیرماه سال جاری پس از مکاتبات بسیار جلسه‌ای با حضور وزیر کار، مدیرعامل ذوب آهن، مدیرعامل فولاد مبارکه، مدیرعامل صندوق فولاد، نماینده بازنشستگان صنایع فولاد و ذوب آهن و برخی معاونین وزارت کار، جلسه‌ای برگزار کردیم و مقرر شد با توجه به دستور مؤکد وزیر بر ضرورت عدم سرایت مشکلات وزارتخانه به امور بازنشستگان، ظرف یک هفته روند درمان و پرداخت از سوی ذوب آهن انجام شود و مشکلات داخلی نیز بدون ایجاد مشکل برای بازنشستگان برطرف شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه متأسفانه صنایع مربوطه به تعهداتشان پایبند نبودند و این موضوع بلاتکلیف مانده است، بیان داشت: ذوب آهن تفاهم نامه‌ای نوشته است که برمبنای آن صندوق فولاد از سال ۹۳ بدهکار به ذوب آهن خواهد شد و مسلم است که مدیرعامل صندوق فولاد چنین موضوعی را نخواهد پذیرفت.

وی ادامه داد: مسئله اینجا است که مشکلاتی که در میان دستگاه‌ها و نهادهای و دستگاه‌های مسئول پدید آمده نباید به امور بازنشستگان وارد شود و مطالبات آنها ابزاری برای تسویه حساب‌های این نهادها شود.

ضرورت برطرف کردن مشکلات بازنشستگان و توجه به مطالبات آنها

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی‌با تأکید بر ضرورت برطرف کردن مشکلات بازنشستگان و توجه به مطالبات آنها، تاکید کرد: نباید بازنشستگان ابزاری برای وجه المصالحه بدهی‌ها و طلب‌ها شوند، این کم کاری‌ها در حالی است که وزیر اقتصاد مؤکدا بر حل مشکلات بازنشستگان تأکید داشته است و لازم است صنایع به مطالبات به حق بازنشستگان توجه کنند.

وی با بیان اینکه صنعت فولاد تعهدات بیمه‌ای خود را انجام داده اما متأسفانه ذوب آهن در این زمینه مشکلاتی داشته است، تصریح کرد: بازنشستگان آیینه تمام نمای کسانی هستند که امروز به عنوان کارمند و کارگر در این صنایع مشغول به کار هستند و مشکلاتی که امروز برای بازنشستگان پیش می‌آید برای کسانی که امروز در این صنایع مشغول به کار هستند استرس‌زا خواهد بود.

مشکلات درمانی و بیماری‌هایی که گریبانگیر بازنشستگان صنایع است

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی‌با اشاره به مشکلات درمانی و بیماری‌هایی که گریبانگیر بازنشستگان صنایع است، ابراز داشت: در جلسه‌ای که در دفتر معاون اقتصادی استانداری با حضور نمایندگان صنایع و بازنشستگان و برخی مسؤولان داشتم، مقرر شد برای رفع مشکل بازنشستگان تفاهم نامه‌ای بین مدیرعامل ذوب آهن و صندوق فولاد منعقد شود و ذوب آهن نسبت به پرداخت مطالبات بازنشستگان اقدام شود؛ صندوق فولاد زیربار بخش‌هایی از این تفاهم نامه که ذوب آهن آماده کرده بود نمی‌رفت و شاهد بروز مشکلات بودیم.

سعیدی ادامه داد: ذوب آهن حکم قضایی در اختیار دارد که بنابر این حکم صندوق فولاد به ذوب آهن بدهکار است و باید پرداخت کننده مطالبات باشد، اما صندوق فولاد نسبت به این حکم اعتراض داشت، در جلسه‌ای که با حضور مسئولان و مدیران صنایع داشتیم تفاهم نامه ای تنظیم شد که مطالبات بازنشستگان پرداخت شود و در صورتی که بنابر ماده ۴۷۷ اعتراض صندوق فولاد پذیرفته شود، ذوب آهن حکم را خواهد پذیرفت و اگر هم غیر از این شد صندوق فولاد بدهکار ذوب آهن خواهد بود.

مشکلات ومطالبات ۶۰۰ بازنشسته صنایع فولاد پرداخت می‌شود

وی گفت: تفاهم نامه به گونه‌ای میان مدیرعامل صندوق فولاد و ذوب آهن منعقد شده است که مشکلات ومطالبات بازنشستگان که بالغ بر ۶۰۰ نفر هستند پرداخت شده و بنابر قولی که به این عزیزان در جلسه‌ای که با آنها داشتم اگر خلف وعده‌ای از سوی صنایع صورت نگیرد مشکلات آنها برطرف خواهد شد و مطالبات به درستی پرداخت می‌شود ضمن اینکه اختلافات میان صندوق فولاد و ذوب آهن نیز برطرف می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند