انبارهای غیرمجاز زباله گردهای اصفهان در نوبت دریافت حکم قضایی است

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

محمد منوچهری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به علل بروز پدیده زباله گردی در سطح شهر اظهار داشت: عدم مشارکت برخی از شهروندان و واحدهای تجاری با طرح تفکیک از مبدأ و همکاری نکردن با ایستگاه‌ها یا خودروهای مجاز جمع آوری سبب می‌شود تا افراد غیرمجاز دسترسی بیشتری به پسماندهای خشک داشته باشند و در فرآیند غیرمجاز با عنوان زباله گردی، این پسماندها را جمع آوری کنند.

وی در خصوص روند فعالیت زباله گردان و آسیب‌های ناشی از این فعالیت‌ها، ابراز داشت: این افراد عموماً انبارهای غیرمجاز را برای نگهداری و ذخیره سازی پسماندهای خشک اجاره می‌کنند و در فرآیندی غیربهداشتی و محیطی آلوده اقدام به جداسازی پسماندهای خشک کرده و آنها را برای تبدیل به کارگاه‌های غیرمجاز، تحویل می‌دهند.

احکام قضایی در انتظار زباله گردها

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در خصوص نحوه برخورد شهرداری با این اقدام غیرمجاز بیان داشت: شهرداری طی حکمی‌که از سوی دادستان محترم اصفهان صادر شده، می‌تواند با افرادی که اقدام به جمع آوری پسماند خشک می‌کنند، برخورد کند اما انبارهای غیرمجاز نیاز به دریافت احکام جداگانه برای برخورد قانونی دارند که در این زمینه هم پس از شناسایی انبارها و اخطارهای قانونی و حکم دادستانی اقدام به پلمپ صورت می‌شود.

همکاری مردم با زباله گردها

وی نقش برخی شهروندان در همکاری با عوامل غیر مجاز را در این زمینه موثر دانسته و تاکید داشت: اگر چه برخی افراد غیرمجاز پسماندهای خشک را با قیمت بالاتری خریداری می‌کنند و یا برخی شهروندان به بهانه پایین بودن قیمت از همکاری با ایستگاه‌ها یا خودروهای جمع آوری خودداری می‌کنند، اما باید دانست که پیمانکارانی که به صورت مجاز، رسمی‌و بهداشتی در این زمینه فعالیت می‌کنند ناچار به پرداخت هزینه‌هایی مانند حقوق پرسنل، بیمه و مالیات و غیره هستند.

منوچهری تاکید کرد: به همین دلیل این افراد نمی‌توانند این اقلام را مانند دوره گردی که هیچ هزینه ای بر عهده نداشته و عملیات تفکیک و بازیافت را به طور کاملا غیر بهداشتی انجام می‌دهد، با قیمت بالا خریداری کند بنابراین شهروندان باید در این زمینه رویکردی زیست محیطی و بهداشتی را برای خود و آیندگان در نظر داشته باشند و با افزایش مشارکت در تفکیک از مبدأ، زمینه بهبود فرهنگ بازیافت و جلوگیری از آسیب‌های زیست محیطی را فراهم کنند.

پیمانکاران غیرمجاززباله گردی مجوز فعالیت ندارند

وی در خصوص راهکارهای مناسب برای سازماندهی زباله گردان و حذف تدریجی این پدیده از سطح شهر، اضافه کرد: افرادی که به طور غیر مجاز در این حوزه فعال هستند، باید بدانند که این روند به لحاظ قانونی و همچنین زیست محیطی صحیح نبوده و برای ادامه فعالیت می‌توانند در زمینه تفکیک به مجتمع پردازش پسماند خشک مراجعه کرده و در این حوزه مشغول شوند.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان بیان داشت: امکان دیگری که وجود دارد این است که با دریافت کد و بنر به عنوان خودروهای جمع آوری پسماند خشک شب فعالیت کنند و بار خود را به مرکز پردازش تحویل دهند تا علاوه بر آن که فعالیتشان وجهه قانونی پیدا کند تا از تبدیل غیر بهداشتی پسماندهای خشک به مواردی مانند جعبه شیرینی، جعبه پیتزا، ظروف پلاستیکی جلوگیری شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند