امنیت غذایی و ایجاد اشتغال پایدار دو اصل اساسی در برنامه‌ریزی هر کشور

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/لرستان امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که حفظ اراضی بخش کشاورزی باعث امنیت غذایی جامعه و ایجاد اشتغال پایدار می‌شود، گفت: این دو امر خیلی مهم بوده که اصل اساسی در برنامه‌ریزی هر کشوری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی امروز در گردهمایی تخصصی بررسی نقش و جایگاه دهیاران در حفاظت از اراضی کشاورزی و توسعه فرهنگ بیمه محصولات کشاورزی شهرستان خرم‌آباد که در سالن همایش‌های جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: دهیاران به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در امر مهم کشاورزی فعالیت دارند.

وی با اشاره به این‌که بخش زیادی از مردم ما در بخش کشاورزی فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: دست‌های پینه بسته، پیشانی‌های آفتاب دیده و زحمت و رنجی که پدران، برادران، مادران و خواهران ما  در بخش کشاورزی کشیدند نشان دهنده اهمیتی است که این بخش دارد.

شاهرخی با بیان این‌که حفظ اراضی بخش کشاورزی باعث امنیت غذایی جامعه و ایجاد اشتغال پایدار می‌شود، ادامه داد: این دو امر خیلی مهم بوده که در برنامه‌ریزی هر کشوری یک اصل اساسی است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که اشتغال ما نزول پیدا نکند.   وی با بیان این‌که امروز تحریم به‌عنوان یک ابزار در اختیار رژیم استکبار و همدستان آن قرار دارد که تلاش می‌کند با آن کشورها را تحت سلطه خود قرار دهد، اضافه کرد: امروز تنها کشوری که پنجه در پنجه استکبار و آمریکا انداخته ایران اسلامی‌است.

شاهرخی افزود: در این برهه از زمان حتی کشورهای اروپایی که متمدن‌اند در مقابل استکبار تسلیم هستند و استکبار می‌خواهد در مقابل تقویت کشور و بنیه اقتصادی ایران حرکت کند، لذا ما باید در این زمینه راست قامت بایستیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: حضور شما به‌عنوان کشاورزان، دهیاران، بخش‌داران، شورایاران و فرمانداران در این عرصه مانند این است که در جبهه نبرد حضور دارید.

وی با اشاره به این‌که اگر ما اراضی را تغییر کاربری دهیم سبب می‌شود کشور با چالش‌هایی روبرو شده و روستاها با دور شدن از کارکرد خود وابسته شوند، تأکید کرد: فعالیت شما، برنامه‌ریزی که مدیران انجام می‌دهند و پیگیری مدیران میانی و کار شما کشاورزان شامل حفظ امنیت غذایی و شغل پایدار شده که مورد رضایت امام عصر(عج) و نائب برحق اوست.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند