امسال ۹۳ میلیارد ریال برای داروی بیماران در مازندران صرف شد

دسامبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، رسول ظفرمند بعدازظهر دوشنبه در نشست با خبرنگاران بابیان اینکه در نیمه اول امسال تعداد نسخه‌ها در استان ثابت بود گفت: نیمه اول پارسال هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای داروی بیماران هزینه کردیم و به دلیل تغییرات نرخ ارز این میزان به ۹۳ میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: توقع این است که با آگاه کردن بیمه شدگان، این اعتبار را برای درمان بیماران هزینه کنیم نه آنکه از سر ناآگاهی‌ها، هزینه‌ها دور ریز شود.

دیابت مهمترین معضل نظام بهداشتی

فرهاد مشایخ بخشی فوق تخصص غدد و متابولیسم نیز در این نشست نیز با بیان اینکه دیابت مهمترین معضل نظام بهداشتی در جهان است که ۴۲۰ میلیون نفر در جهان به ان مبتلا هستند گفت: برآورد می‌شود تا سال ۲۰۴۰ این آمار به ۶۴۰ میلیون نفر برسد.

وی با بیان اینکه یک سونامی‌از بیماری دیابتی وجود دارد که نظام سلامت هزینه‌های زیادی برای درمان آن صرف می‌کند خواستار آگاهی بخشی به جامعه شد تا با درمان به موقع عوارض ناشی از آن کم شود و گفت: دیابت می‌تواند هر عضوی از بدن را درگیر کند و هزینه‌هایی را برای جامعه دربر داشته باشد.

دکتر مشایخ بخشی تصریح کرد: همیشه سعی بر آن است که بیماران را آگاهی بخشیم و متأسفانه هشت درصد از جوامع روستایی مبتلا به بیماری دیابت هستند.

وی سابقه فامیلی و خانوادگی را از فاکتورهای خطر ابتلاء به دیابت بیان کرد و گفت: چاقی، افزایش وزن، تغذیه نامناسب، چربی خون بالا، فشار خون بالا از دیگر فاکتورهای خطر به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: در بیماران قلبی و عروقی نیز خطر ابتلاء به بیماری دیابتی وجود دارد که باید این عوامل شناسایی شود.

مشایخ بخشی ادامه داد: چاقی، بی تحرکی و استرش نقش بالایی در بروز بیماری دیابت دارند و باید به مبتلایان دیابت برای کاهش فاکتورهای خطر آگاهی رسانی کنیم.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند