امام جمعه موقت بوشهر:حضور حداکثری مردم در انتخابات، نظام جمهوری اسلامی را بیمه می‌کند

ژانویه 27, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر با تجلیل از برگزار کنندگان دومین کنگره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان بوشهر اظهار داشت: برگزاری این گرامیداشت‌ها سبب تقویت روحیه جهادی مردم می‌شود و با این کار جامعه به خصوص جوانان با قهرمانان سرزمین خود که برای حفظ نظام و کشور از تجاوز دشمن از جان خود گذشتند آشنا کرد.

امام جمعه موقت بوشهر بیانکرد: براساس تاکید رهبر معظم انقلاب تنها نباید به برگزاری این کنگرها اکتفا کرد بلکه باید با استفاده از کارهای مختلف فرهنگی و هنری نام و یاد شهیدان را در جامعه حفظ کرد.

وی با بیان اینکه همه ما و خانواده شهیدان به‌عنوان وارثان آنها در حفظ نام و یاد شهیدان مسئول هستیم گفت: برگزاری کنگره‌ها، یادواره‌ها و کارهای مختلف فرهنگی و اجتماعی با این هدف باید در جامعه استمرار داشته باشد.

امام جمعه موقت بوشهر همچنین با اشاره به ایام فاطمیه گفت: حضرت فاطمه (س) نماد دفاع از ولایت و ولایت‌مداری است که باید این خصوصیات آن حضور در جامعه به خوبی تبیین شود

دشتی با اشاره به برگزاری انتخابات ۲ اسفند بر حضور حداکثری در این عرصه سیاسی اجتماعی تاکید کرد و اظهار داشت: حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات مهر تائیدی بر جمهوریت و پایبندی ملت ایران به نظام جمهوری اسلامی‌و سبب موجب حفظ و اقتدار نظام جمهوری اسلامی‌می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمن درصدد ناامید کردن مردم از نظام جمهوری اسلامی‌است خاطر نشان کرد: مسئولان و خواص، موضوع حضور میلیونی مردم در پای صندوق‌های رای را به حواشی که در انتخابات به وجود می‌آید از جمله اینکه چه کسی کاندیدا شده و یا کاندیدای مورد نظر آنها حضور دارد یا نه ارتباط ندهند.

دشتی  بیان کرد: حضور مردم در انتخابات واجبی شرعی است چراکه نظام جمهوری اسلامی‌از اشخاص جداست و اصل حفظ و تقویت نظام جمهوری اسلامی‌باید مورد توجه همه از جمله مسئولان و خواص باشد.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: در این شرایط شخصیت‌های شاخص جامعه باید ویژگی‌های فرد اصلح برای انتخاب را در جامعه بازگو کنند تا مردم با بصیرت افراد کارآمد و پایبند به نظام و ولایت فقیه را انتخاب کنند.

دشتی در خصوص بررسی صلاحیت‌های داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: در این خصوص ۲ دیدگاه وجود دارد شرایطی که در قانون است از جمله تدین، وفاداری به نظام، پذیرش و وفاداری به ولایت فقیه از جمله مواردی است که باید بررسی شود و گروهی مدعی هستند بیشتر کسانی که برای حضور در این عرصه ثبت‌نام  کردند این ویژگی‌ها را دارند مگر اینکه سندی برخلاف این ارائه شود.

وی بیان کرد: برهمین اساس ۹۸ درصد افراد داوطلب در مرحله هیئت اجرایی تائید صلاحیت می‌شوند چرا که معتقدند دلیل محکمی‌بر رد صلاحیت آنها وجود ندارد.

امام جمعه موقت بوشهر  بیان کرد: اما در مرحله شورای نگهبان مواردی که در قانون برای صلاحیت افراد مشخص شده باید محرز شود و اگر در این فاصله با ارائه مواردی شکی به وجود آمد صلاحیت افراد محرز نمی‌شود.

وی تاکید کرد: کمترین تاثیری که ارائه برخی مستندات در خصوص داوطلبان دارد این است که صلاحیت مالی، اخلاقی و دینی افراد محرز نشود و شورای نگهبان در این شرایط کمترین کاری که می‌تواند انجام دهد عدم احراز است و فرد فرصت دارد صلاحیت خود را ثابت کند.

دشتی ،  با بیان اینکه ملاک شورای نگهبان اعتقادهای سیاسی و جناحی نیست گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد رد صلاحیت‌ها از طیف‌های سیاسی مختلفی بوده است.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر این نکته که مسئولان نباید این مسائل را بیان و ذهن‌ها را مشوش کنند افزود: برخی اظهار نظرهای بی محتوا سبب تضعیف حضور مردم در پای صندوق‌های رای می‌شود.

دشتی بیان کرد: حضور قشرهای مختلف مردم در عرصه انتخابات یک واجب شرعی است و پشتوانه‌ای برای تقویت  و استمرار نظام جمهوری اسلامی‌است.

انتهای پیام/۱۹۰/ش

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند