الزام شرکت‌های بیمه برای سرمایه‌گذاری ۴۰ درصد درآمد خود در بازار سرمایه

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در ششمین همایش بورس، بانک، بیمه که در جزیره کیش برگزار شد با اشاره به اهمیت برنامه ششم توسعه به ارتقاء صنعت بیمه اظهار داشت: صنعت بیمه می‌تواند ریسک تمام انسان‌ها، صنایع، واحدهای پولی و تولیدی را پوشش دهد.

وی با تاکید بر این که صنعت بیمه به تمام بخش‌ها کمک می‌کند، تا ریسک خود را به حداقل برساند از اهمیت بیمه برای رشد سرمایه‌گذاری سخن گفت و افزود: شاخص  توسعه‌یافتگی کشورها براساس میزان ضریب نفوذ بیمه در آن کشور سنجیده می‌شود. بنابراین اگر سرمایه‌گذاری‌ها در کشور بیمه شوند علاوه بر رشد سرمایه‌گذاری، رشد نفوذ بیمه را نیز به دنبال خواهد داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی ضمن اشاره به این که هرچه نقش دولت در صنعت بیمه کمرنگ‌تر باشد این صنعت بیشتر رشد می‌کند، خاطر نشان کرد: یک زمانی صد در صد شرکت‌های بیمه دولتی بود ولی الان سهم بیمه از صنعت بیمه ۳۲ درصد است. این در حالی است که در حال گسترش بیمه‌های تخصصی نیز هستیم.

سلیمانی از آغاز به کار دومین بیمه زندگی در صنعت بیمه خبر داد و تصریح کرد: جذب نقدینگی،‌رشد سرمایه‌گذاری و افزایش سرمایه‌گذاری خرد از طریق بیمه زندگی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: نفوذ بیمه زندگی مسئله بسیار مهمی‌در صنعت بیمه است و باید برنامه‌ریزی به سمت افزایش سهم بیمه زندگی در این صنعت باشد؛ الان در کشور ۱۱ میلیون نفر تحت پوشش این بیمه هستند، در حالی که باید به جایی برسیم که ۶۰ درصد پرتفوی صنعت بیمه به بیمه زندگی اختصاص یابد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به خرید بیمه‌های زندگی در دوره‌های زمانی مختلف، بیان کرد: مردم الان فقط بیمه را در شخص ثالث و درمان می‌بینند، ولی باید محصولات بیمه‌ای به صورت گسترده در جامعه شناخته شود.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که صنعت بیمه می‌تواند پول‌های خرد جامعه را در کنار بانک‌ها و بازار سرمایه جمع‌آوری کند، افزود: در آئین‌نامه جدید سرمایه‌گذاری بیمه تکلیف شده تا شرکت‌های بیمه ۴۰ درصد درآمد خود را در بازار سرمایه، سرمایه‌گذاری کنند.

به گفته وی ورود شرکت‌های بیمه در بازار سرمایه به رشد بازار مالی ختم می‌شود. البته یکی از ارکان قدرتمند بازارهای مالی صنعت بیمه است که در بسیاری از کشورها قدرت شرکت‌های بیمه موجب تاسیس بانک می‌شود، هرچند در ایران روال برعکس است.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: دنبال تبدیل اوراق بیمه‌ای به اوراق بهادار برای خرید و فروش در بازار سرمایه هستیم.

انتهای پیام/

 

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند