البرز ۴۰ درصد منابع آب پایتخت را تأمین می‌کند

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: به تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و مدل اجرایی در کشور، مسئولان سه قوه در البرز با حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان متحد و منسجم به برگزاری جلسات تخصصی پیرامون حل مشکلات مردم می‌پردازند.

عزیزالله شهبازی در جلسه شورای اداری استان که که امروز با حضور آیت الله رییسی مقام عالی قوه قضائیه کشور برگزار شد، با بیان اینکه آیت الله رییسی سال ۵۹ در منصب دادستان شهرستان کرج بوده اند، افزود: بر این اساس به طور قطع سفر ایشان به البرز متفاوت تر از سایر استان‌ها خواهد بود.

وی با خیرمقدم به رییس قوه قضائیه و هیات همراه، ادامه داد: استان البرز از مهاجرپذیرترین استان‌های کشور محسوب می‌شود و نرخ مهاجرت این استان ۱.۱۷ درصد است به طوری که سالانه بیش از ۶۰ هزار نفر به جمعیت البرز افزوده می‌شود و رنگین کمانی از اقوام در نهایت صلح و آرامش در البرز کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

شهبازی گفت: از دیدگاه جامعه شناسی زمانی که خرده فرهنگ‌ها در کنار هم قرار می‌گیرند، تبعات مثبت و منفی را همراه دارند که در البرز با تبعیت از منویات مقام معظم رهبری شاهد اثراث خیر بوده ایم.

وی افزود: البرز پس از تهران متراکم ترین استان کشور است، چراکه به طور متوسط در کشور در هر کیلومتر مربع ۴۹.۱۳ نفر زندگی می‌کنند که این رقم در البرز ۵۲۲ نفر در هر کیلومتر است و به تفکیک در شهرستان کرج ۱۰ هزار نفر و در فردیس ۹ هزار نفر است که می‌تواند تبعات اجتماعی فراوانی را در بر داشته باشد.

استاندار البرز با اشاره به اقدامات دولت در محله‌های ناکارآمد و تاریخی البرز، اضافه کرد: در مطالعاتی که صورت گرفت ۴۲ محله شناسایی شد که از این تعداد برای ۱۵ محله برنامه ریزی شده و در ۸ محله در حال اقدام هستیم.

وی به اتحاد و انسجام ۳ قوه در البرز اشاره کرد و گفت: این هماهنگی و هم افزایی منجر به اجرای اهداف و برنامه‌های بسیاری در جهت رضایتمندی مردم استان شده است.

شهبازی افزود: به تبعیت از منویات مقام معظم رهبری و مدل اجرایی در کشور، مسئولان سه قوه در البرز با حمایت‌های نماینده ولی فقیه در استان متحد و منسجم به برگزاری جلسات تخصصی پیرامون حل مشکلات مردم می‌پردازند.

وی عنوان کرد: البرز حدود ۴۰ درصد منابع آبی پایتخت را از محل دو سد امیرکبیر و طالقان تامین می‌کند همچنین تامین ۳۵ درصد آرد و غله پایتخت نیز از استان البرز صورت می‌گیرد.

استاندار البرز با بیان اینکه البرز در بسیاری از حوزه‌ها به واقع توانمند است که آمارها موثق ملی گواهی بر این مدعاست، گفت: این استان قطب تولید کشور است و دانشگاه‌های بزرگی در آن مستقر هستند همچنین ۸۰ درصد بنیه تحقیقات کشاورزی کشور در این استان مستقر است.

وی افزود: استقرار شهرک‌های بزرگ صنعتی و تولیدی، وجود منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاهی پیام که قابلیت تبدیل شدن به قطب اقتصاد دیجیتال کشور را دارد، استقرار شهرک گلخانه ای، قطب تولید مواد غذایی و حلقه اتصال ۱۴ استان کشور و وجود شرکت‌های دانش بنیان در این استان از دیگر ویژگی‌های شاخص البرز محسوب می‌شود.

شهبازی عنوان کرد: در سال ۹۸ براساس راهبردهای مقام معظم رهبری در نام گذاری سال با عنوان رونق تولید، البرز در حوزه‌های تولید، اشتغال و صنعت توفیقات ارزشمندی را رقم زد.

وی گفت: در این مدت طی تعامل صورت گرفته با مجموعه استان اجازه ندادیم حتی یک واحد تولید و صنعتی کوچک و بزرگ از مدار تولید خارج شوند و بواسطه این تلاش البرز رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور را کسب کرد.

استاندار البرز با بیان اینکه ۳۱ واحد تحت تملک بانک‌ها با اشتغال بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر طی یک سال اخیر به مدار تولید بازگشتند، افزود: نزخ اشتغال در البرز افزایش داشته و نرخ بیکاری نیز کاهش یافته است، از طرفی بنا به اعلام سازمان تامین اجتماعی حدود ۱۰ هزار بیمه اجباری امسال محقق شده که ۵ هزار مورد آن نیز در ماه گذشته بوده است.

وی ادامه داد: افزایش ۳۳ درصدی صادرات استان و کسب رتبه دوم پرداخت تسهیلات بازسازی صنایع، افزایش نرخ مشارکت اقتصادی نیز از جمله دستاوردهای یک سال اخیر بوده است.

شهبازی با اشاره به همراهی بسیار خوب دستگاه قضا در البرز برای رونق تولید، گفت: جمعیت کارگری البرز در صنعت بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار نفر و در صنوف بیش از ۴۰۰ هزار نفر است که در در سایه تعامل مجموعه استان در این مدت هیچ گونه تجمع کارگری و کارفرمایی نداشتیم.

وی با بیان اینکه براساس شاخص‌ها، البرز یکی از امن ترین استان‌های کشور است، افزود: سال گذشته در جذب سرمایه گذاری خارجی جزو ۳ استان برتر کشور بودیم و بیش از هزار میلیارد تومان نیز سرمایه گذاری داخلی در این استان محقق شد.

*ابرپروژه‌های راه سازی ملی در البرز به ایستگاه پایانی رسیده اند/در هفته جاری قطار برقی کرج-هشتگرد با حضور رییس جمهور افتتاح شد

استاندار البرز با اشاره به اینکه ترافیک استان البرز را احاطه کرده و در دولت‌های مختلف برای حل این مشکل برنامه ریزی‌هایی صورت گرفته ولی به طور کامل اجرایی نشده است، اضافه کرد: اکنون ابر پروژه‌های راه سازی کشور در البرز به مراحل پایانی رسیده اند که منطقه یک آزادراه تهران-شمال و ادامه اتوبان شهید همت در البرز از جمله آنها است.

وی گفت: کمربند شمالی کرج نیز برای تکمیل ادامه همت در البرز توسط شهرداری کرج پیش بینی شده که بدنبال مشارکت دولت در این پروژه هستیم، قطاربرقی کرج-هشتگرد نیز چند روز پیش توسط رییس جمهور محترم به بهره برداری رسید و کمربند جنوبی چرمشهر-آبیک که بیش از ۸۰ درصد آن تکمیل است و بزودی زیر بار ترافیک می‌رود.

شهبازی افزود: ساماندهی ۱۲ لکه صنعتی البرز برای رونق صنعت، تولید و اشتغال از دیگر برنامه‌های اولویت دار استان است که تاکنون ۲ لکه صنعتی به ناحیه صنعتی تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: تامین برق واحدهای تولید و صنعتی البرز از دیگر دغدغه‌های فعالان این حوزه بود که با آغاز عملیات اجرایی اولین پست برق ۴۰۰ کیلوولت در باغستان کرج نسبت به رفع آن اقدام کردیم و پست بعدی نیز د ردستور کار است.

استاندار البرز گفت: طی ۳ سال گذشت بیش از ۶ هزار نفر به جمعیت روستایی البرز افزوده شده چراکه در راستای تقویت و ارتقا زیرساخت‌های لازم جهت سکونت روستاییان اقدامات ویژه ای صورت گرفته که آغاز و تکمیل پروژه‌های گازرسانی از جمله این اقدامات است.

وی افزود: جلسات اقتصاد مقاومتی در البرز با هدف رونق تولید و تقویت بسترهای سرمایه گذاری به صورت منظم برگزار می‌شود.

شهبازی ادامه داد: در راستای توسعه گردشگری استان در محدوده طالقان نیز موانعی وجود دارد که طی مکاتباتی با مسئولان ملی درصدد رفع آن هستیم.

وی گفت: ۴ زندان در البرز وجود دارد که ضرورت دارد برای مهار افزایش مشکلات و تبعات اجتماعی، این زندان‌ها از البرز خارج شوند بر این اساس آماده هر گونه همراهی در این خصوص هستیم.

استاندار البرز افزود: البرزاز سال ۸۹ استان شد ولی همچنان تمرکززدایی کامل از تهران صورت نگرفته و برخی از ادارات و سازمان‌های استان مستقل نیستند و اداره مترو، زندان‌ها، سدها و … با تهران است.

وی اضافه کرد: امید است دستگاه‌های نظارتی بیش از پیش مسئولان اجرایی استان را در جهت منافع مردم همراهی کنند.

شهبازی گفت: از اعضای شورای تامین استان، فرماندهی سپاه امام حسن مجتبی (ع)، فرماندهی نیروی انتظامی‌استان، دادستان مرکز استان و پشتیبانی نماینده ولی فقیه در استان البرز بسیار قدردانی می‌کنم.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان شبانه روزی در راه کسب رضایتمندی مردن البرز تلاش می‌کنند که این استان در پاسخگویی به مردم رتبه یازدهم کشور را دارد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند