افزایش ۲ برابری تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری و اجرای آن از خرداد

می 9, 2020اخبار روز بیمه

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: برنامه افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید نهایی شده و پیش‌بینی ما این است که انشاءالله از ابتدای خردادماه اجرایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دکتر اکبر افتخاری در یادداشتی با اعلام این مطلب آورده است: بیمه تکمیلی درمان، از انوع پوشش‌های بیمه‌ای برای تقبل هزینه‌های پزشکی، خصوصا در موضوعاتی مانند عمل‌های جراحی و بستری در بیمارستان است. از سوی دیگر، میانگین سن بازنشستگان کشوری حدود ۶۴ سال است. در این سن، نیاز به پوشش هزینه‌های درمانی، اهمیتِ دو چندان پیدا می‌کند. براین اساس، صندوق بازنشستگی کشوری دارای پوشش بیمه درمان تکمیلی بوده است که البته سرانه آن رشد نداشته است.

وی در ادامه نوشته است: از طرف دیگر می‌دانیم که هزینه‌های پزشکی به شکل چشمگیری افزایش یافته است و این موضوع می‌تواند تأثیر جدی بر کیفیت زندگی بازنشستگان داشته باشد.

افتخاری با استناد بر آمارهای وزارت بهداشت در ادامه یادداشت خود آورده است: سالانه ۳.۸ دهم درصد از جمعیت کشور به خاطر پرداخت هزینه‌های سنگین درمانی دچار فقر می‌شوند. به گفته مسؤولان این وزارتخانه، اگر یک خانوار ۲۵ درصد از درآمد خود را صرف هزینه‌های سلامت کند، بدین معنی است که دچار هزینه‌های تحمل‌ناپذیر شده و به زیر خط فقر خواهد رفت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزوده است: این وصف و در شرایطی که حقوق بازنشستگی بسیاری افراد، حتی کفاف هزینه‌های معمول زندگی آنان را نمی‌دهد، خود پیداست که اگر دچار بیماری‌های طولانی یا شدید شوند، چه وضعیتی برایشان پیش خواهد آمد.

افتخاری همچنین در این یادداشت بیان کرده است: بر این پایه، یکی از مهم‌ترین برنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری در سال جاری، افزایش دو برابری سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید به آن خواهد بود. با این اقدام، سرانه بیمه بازنشستگان کشوری از ۶۰ هزار تومان (که ۳۰ هزار تومانش از سوی صندوق پرداخت می‌شد) به ۱۴۰ هزار تومان افزایش می‌یابد ولی بازنشستگان، کماکان همان ۳۰ هزار تومان را می‌پردازند و بقیه به نسبت مساوی از سوی صندوق و دولت پرداخت می‌شود.

وی در پایان نوشته است: برنامه افزایش سقف تعهدات بیمه تکمیلی و افزودن پوشش‌های جدید نهایی شده و پیش‌بینی ما این است که انشاءالله از ابتدای خردادماه اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند