افزایش هزینه های بیمه سلامت با داروهای دیابت

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد الهامی، افزود: شیوع دیابت نسبت یه سایر بیماری‌ها در کشور قابل توجه است و فکر می‌کنم بیماران دیابتی تحت پوشش سازمان بیمه سلامت حدود ۴ میلیون نفر تخمین زده می‌شود که اینها درمان‌های دارویی و غیردارویی می‌گیرند.

وی ادامه داد: داروهایی که مرتبط با دیابت است، تقریبا ردیف اول هزینه‌های سازمان را در بخش داروهای سرپایی تشکیل می‌دهد. البته خدمات دیگری که ناشی از اثرات و عوارض ثانویه دیابت مثل دیالیز، همودیالیز یا سایر خدمات بستری است که آنها هم حجم قابل توجهی از هزینه‌های سازمان را به خود اختصاص می‌دهند.

الهامی‌افزود: همچنین‌ آزمایش‌هایی که به صورت روتین برای این بیماران به صورت ادواری انجام می‌شود سهم قابل توجهی از بسته خدمات آزمایشگاهی سازمان بیمه سلامت را به خود اختصاص می‌دهند.

حبیب اله سمیع متخصص بیماری‌های داخلی و مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کشور نیز ضمن حضور در دهکده دیابت، گفت: برای کنترل دیابت و بیماری‌های غیرواگیر در سطح کشور برنامه‌هایی وجود دارد و مدت زیادی است که در این حوزه کار می‌شود.

وی افزود: ما نیز تقریبا جمعیت ۵۵۰ هزار نفری خانواده صنعت نفت را تحت پوشش داریم و بیماران دیابتی آنها را شناسایی کرده ایم که بیماری بیش از ۶۰ درصد آنها در کنترل است. توصیه‌های لازم برای رژیم غذایی، فعالیت بدنی مستمر برای این افراد انجام‌ می‌شود و پیگیری‌های درمانی تحت عنوان یکی از بسته‌های خدمتی پزشکی خانواده به آنها ارائه می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند