افزایش عملکرد در واحد سطح بهترین ترویج کشت کلزا

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی قاسمی‌در یازدهمین نشست ستاد کلزای این استان، تصریح کرد: کاشت کلزا از اهداف استراتژیک کشور، تاکید مستقیم رئیس جمهور با توجه به شرایط تحریمی‌فعلی، ابلاغ مستقیم وزیر و به تبع آن سازمان جهاد کشاورزی بوده است.

به گفته وی برخی از متغیرها در کشت کلزا بر همه تاثیر گذار است پس باید دلایل موفقیت شهرستان‌های موفق را بررسی و به شهرستان‌هایی که در کاشت ضعف دارند منتقل شود.

قاسمی‌افزود: در عارضه یابی کشت کلزا میزان آموزش چهره به چهره، مخاطب یابی، میزان آگاهی بهره برداران از اهمیت کشت کلزا و تسهیلات و امکانات، میزان و کیفیت آب منطقه، در دسترس بودن نهاده‌ها و سایر مسائل به تفکیک هر پهنه بررسی شود.

این مقام مسئول یادآورشد: در سال زراعی جاری بیمه تغییرات مثبتی را نسبت به سال گذشته داشته است به نحوی که عوامل خطر کلزا در دو بیمه نامه اصلی و الحاقی لحاظ شده و کلزا کار با توجه به شرایط جوی منطقه خود امکان انتخاب دارد از طرفی کشاورزان نسبت تعهدی که دولت بابت غرامت متقبل شده است مبلغ زیادی را برای بیمه کردن مزرعه خود پرداخت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه بیمه تنها راه جبران خسارت‌های احتمالی است از کشاورزان خواست تا در اسرع وقت نسبت به بیمه محصولات کشاورزی به خصوص کلزا اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به ورود جبهه هوای سرد به استان فارس اشاره کرد و افزود: کارشناسان این سازمان با همکاری محققین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی این استان، اقدامات پیشگیرانه از سرمازدگی و توصیه‌های علمی‌در صورت وقوع سرمازدگی را در اسرع وقت به کشاورزان ابلاغ کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند