افزایش راندمان تولید عشایر ایلام/پرداخت ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

علی سلیمی‌در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در استان ایلام ۹ هزار و ۷۳۶ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر در قالب ۱۲ ایل و ۳۲ طایفه مستقل در ۹۵ کانون توسعه به شغل دامداری و کشاورزی اشتغال دارند.

وی افزود: ۱۱ درصد جمعیت استان را عشایر تشکیل می‌دهند، ۵ درصد جمعیت عشایری کشور در استان ایلام است و این استان چهاردهمین استان عشایری کشور به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: نزدیک به ۷.۵ درصد جمعیت دامی‌عشایر در سطح کشور در استان ایلام و حوزه عشایری است که نقش عمده ای در عرضه مواد غذایی و پاسخگویی به تقاضاهای گوشت قرمز و مواد لبنی را دارند.

وی ادامه داد: در سطح استان ۱۴ تعاونی عشایری با یک اتحادیه مرکزی وجود دارد که کار تامین و توزیع نهادهای دامی، تامین مایحتاج عمومی‌عشایر و بحث بیمه‌های اجتماعی و نیز کشت گیاهان دارویی و بسیاری دیگر از وظایف را بر عهده دارند.

حمایت از طرح‌های پرواربندی عشایر

سلیمی‌عنوان کرد: در سنوات گذشته تسهیلات بسیار خوبی در راستای افزایش راندمان تولید و بهره وری بیشتر به عشایر ارائه داده شده است.

مدیر کل امو ر عشایری استان ایلام بیان داشت: از طریق سامانه کارا نزدیک به ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر در راستای توانمندسازی پرداخت و همچنین تسهیلاتی از محل بحران بین عشایر توزیع شده است.

وی بیان داشت: همچنین تسهیلات بسیار خوبی هم از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده که این نوع تسهیلات می‌تواند هر زمان نیاز داشته باشد پرداخت شود.

وی ادامه داد: مشروط به اینکه پرواربندی دام  در بین عشایر شکل گیرد، هر عشایری که این آمادگی را برای راه اندازی پرواربندی دام داشته باشند، به ازای هر راس دام پرواربندی شده ۴۰۰ هزار تومان پرداخت می‌شود و ۸۰ درصد آن به صورت نهادهای دامی‌و کنسانتره و ۲۰ درصد به صورت نقدی است.

مدیر کل امور عشایری ایلام گفت: یکی از اقدامات انجام گرفته در سنوات گذشته که استمرار دارد تنوع بخشیدن به معیشت عشایر با هدف بالا بردن راندمان تولید و افزایش درآمد و معیشت و بهره وری بیشتر است.

اجرای طرح‌های کشاورزی مختلف بین عشایر استان

وی تصریح کرد: در بسیاری از مناطق که ظرفیت وجود داشته عشایر صرفا به کار دامپروری مشغول نیستند، بلکه تعدادی از عشایر استان به کشت گیاهان دارویی و حتی به پرورش ماهی روی آورده اند.

وی افزود: در منطقه برتش دهلران نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی کشاورزی با ۲۴ حلقه چاه در قالب گروه‌های تعاونی در راستای تنوع بخشیدن به معیشت عشایر واگذار شده است که عشایر در این منطقه هم اکنون به کشت ذرت، گندم و علوفه برای نهادها مبادرت می‌کنند.

سلیمی‌اظهار داشت: همچنین مطالعات آبی و  خاکی با هدف ایجاد ایستگاه‌های پمپاژ در شهرستان‌های چرداول و بخش هلیلان و زردلان که نزدیک به ۳۵۰ هکتار از اراضی دیم زیرکشت آبی می‌روند و باعث تحول شگرفی در اقتصاد و معیشت عشایر می‌شود، انجام گرفته است.

وی تصریح داشت: تقاضایی که از عشایر استان داریم این است که د دام‌های خود را در مقابل بلایا و حوادث طبیعی بیمه کنند.

مدیر کل امور عشایری ایلام عنوان کرد: در سال جاری نیز باید تمامی‌دام‌های عشایر به شرکت تعاونی برای هویت گذاری دام مراجعه کنند زیرا هر دامی‌که هویت گذاری نشود بر اساس قانون به عنوان قاچاق تلقی می‌شود و ممکن است مورد ثبت و ضبط قرار بگیرد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند