افزایش تنش در خاورمیانه بازار شرکت های بیمه ای را سکه کرد

ژانویه 27, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، یکی از بزرگترین شرکت‌های کارگزاری بیمه و مشاوره ریسک جهان اعلام کرد، به دنبال حملات به تانکرها و تاسیسات نفتی منطقه در سال گذشته میلادی، میزان مراجعه مشتریان برای استعلام در مورد پوشش بیمه ای خشونت‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه افزایش یافته است.

گائورا باتناگار، مدیر بخش خاورمیانه و آفریقای شرکت مارش در این باره گفت: «از زمان حمله به تانکرها در تابستان سال گذشته میزان سوالات دو برابر شده است.»

وی افزود: «قبلا مشتریان خیلی دنبال پوشش بیمه ای ریسک‌های سیاسی نبودند یا آنها دنبال شرکت‌های بیمه ای خاصی که خرابکاری، اعمال تروریستی  یا خشونت‌های سیاسی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند نبودند… به یکباره همه این عناصر دارای اهمیت شده اند و مشتریان ما بیشتر در مورد حمایت‌هایی که ما در این زمینه می‌توانیم ارائه دهیم سوال می‌کنند.»

تنش‌های نظامی‌در منطقه خلیج فارس در ماه جاری میلادی و پس از ترور سردار قاسم سلیمانی در حمله پهپادی ارتش امریکا و همچنین حملات موشکی ایران به مقر نیروهای آمریکایی در عراق افزایش یافته است. پیش از این اتفاقات نیز مواردی از حمله به تانکرها در آب‌های خلیج فارس و حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان گزارش شده بود.

سال گذشته و پس از حملات به تانکرها هزینه‌های بیمه ای اعزام کشتی‌ها به منطقه خاورمیانه افزایش یافته بود. اما به گفته باتناگار، درخواست‌ها برای پوشش بیمه ای ریسک‌هایی نظیر خرابکاری، تروریسم و جنگ در بخش‌های مختلف و نه تنها بخش دریانوردی افزایش یافته است. «این درخواست‌ها بخش املاک، پروژه‌های در حال اجرا و قراردادها را نیز شامل می‌شود… به ویژه اگر یک سرمایه گذار بین المللی قصد حضور در این بخش از جهان را داشته باشد.»

به گفته وی، شرکت مارش در طی ۶ ماه گذشته بیش از ۱۰۰ نفر را در منطقه خلیج فارس استخدام کرده و وی انتظار دارد فعالیت‌های شرکت به ویژه خدمات مشاوره ای، «انعطاف پذیری سایبری» و مدیریت ریسک در این منطقه افزایش بیشتری پیدا کند.

انتهای پیام/

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند