افزایش اختیارات شورایعالی توسعه صادرات غیر نفتی

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، حمید زادبوم در نشست پیگیری مصوبات جلسه ستاد تسهیل صادرات که با حضور قائم مقام وزیر صمت برگزار شد، اظهارات: اقدامات انجام شده در حوزه صادرات غیرنفتی حائز اهمیت است و ضروری است که مسئولان اجرایی کشور در شرایط خطیر فعلی نگاه جدی‌تری به مقوله صادرات غیرنفتی داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان نهاد متولی و حاکمیتی در حوزه صادرات، بر ضرورت اطلاع‌رسانی و استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای به منظور آشنایی اذهان عمومی‌با صادرات غیرنفتی و همکاری‌های رسانه‌ای با مطبوعات و صدا و سیما تاکید کرد.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین برگزاری منظم کارگروه کیفیت و استاندارد، کارگروه حمایت و تشویق صادرکنندگان حرفه‌ای و برگزاری منظم جلسات کمیته کارشناسی شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی را لازم دانست.

زاد بوم در این نشست با بیان اینکه، با وجود تهدیدات تحریم‌ها، تکلیف ما تبدیل تهدیدات به فرصت‌هاست، بیان کرد: وحدت فرماندهی در حوزه صادرات با افزایش اختیارات شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی ایجاد خواهد شد و سازمان توسعه تجارت ایران، به عنوان دبیرخانه این شورا نقش مهمی‌خواهد داشت.

‎در ادامه این نشست، احسان قمری، مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، گزارشی از پیگیری‌های انجام شده در خصوص مصوبات پیشین جلسه ستاد تسهیل صادرات ارائه و همکاری‌های انجام‌شده سایر دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط در حوزه صادرات را مهم تلقی کرد.

وی با بیان اینکه سازمان‌های صمت استان‌ها را در حوزه صادرات فعال کرده ایم، گفت: برنامه‌های ترویجی در حوزه صادرات غیرنفتی شامل حضور در نمایشگاه‌ها، اعزام و پذیرش هیأت‌ها، کمک سود تسهیلات بانکی، کمک هزینه صدور ضمانت‌نامه‌ها و بیمه‌نامه‌های اعتبار صادراتی و کمک به ثبت برندهای صادراتی از دیگر برنامه‌های سازمان در این زمینه است.

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، همچنین با اشاره به تأیید بسته حمایت از صادرات غیرنفتی توسط وزرای صمت، اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: بسته فوق‌الذکر توسط معاون اول ریاست جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ و اجرایی خواهد شد.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند