اعزام ۱۰۰ کاروان از کرمانشاه به عتبات /چالش کاروان‌های آزادبر

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

حامد دارابی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آمار ۶ ماهه اعزام‌های زوار به عتبات عالیات اظهار داشت: ۱۰۰ کاروان شامل ۴ هزار نفر از استان کرمانشاه در نیمه نخست امسال به عتبات عالیات مشرف شدند.

وی با اشاره به استقبال مردم کرمانشاه برای اعزام به عتبات عالیات افزود: مردم استان‌های مرزی نظیر کرمانشاه، ایلام و خوزستان به دلیل همجواری با مرز عمدتا به صورت انفرادی به عتبات عالیات می‌روند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به وجود مشکلات اعزام‌های انفرادی بیان داشت: مشکلات امنیتی و عدم بیمه و هزینه‌های درمان کشور عراق این نوع سفر را توصیه نمی‌کنیم اما با توجه به اینکه در استانی مرزی زندگی می‌کنیم استقبال کافی از اعزام‌های کاروانی در مقایسه با دیگر استان‌ها به عمل نمی‌آید.

کاروان‌های آزاد بر  بزرگترین چالش حج و زیارت است

این مسئول درباره مهمترین چالشها نیز افزود: بزرگترین چالش ما وجود کاروان‌های آزاد بر  است که افراد سودجو و سودطلب هستند و در میان مردم به ویژه مجالس خانم‌ها به جمع آوری زائران می‌پردازند.

دارابی گفت: این کاروان  بر روی دوش زوار اقدام به حمل مواد غذایی نظیر بادمجان و نان و …  می‌کنند و به اسکان مردم در حسینیه با وضعیتی اسفناک می‌پردازند.

وی عنوان کرد: اگرچه تفاوت قیمتی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان میان کاروان‌های حج و زیارت و آزاد بر وجود دارد اما مردم بدانند این تفاوت قیمتی به دلیل برنامه ریزی‌های انجام شده برای هتل، وسیله نقلیه، اسکان و نیز تامین امنیت است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه هر اتفاقی برای زوار ایرانی در کشور بحران زده عراق رخ داده، برای کاروان‌های آزاد بر اتفاق افتاده است، گفت: در این حوادث هیچ مشکلی برای زوار اعزام شده از سوی سازمان حج و زیارت ایجاد نشده است.

درخواست راه‌اندازی شعبه اختصاصی رسیدگی به جرائم زیارتی

این مسئول تصریح کرد: زوار اعزام شده از طریق کاروان‌های آزاد بر هنگام بازگشت به قصد شکایت به حج و زیارت مراجعه می‌کنند و معمولا پس از پیگیری متوجه می‌شوند این کاروان‌ها زیر مجموعه سازمان حج و زیارت نبوده و آنها را برای رسیدگی به شکایت به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.

دارابی با بیان اینکه نقل و انتقال فیش‌های تمتع و عمره نیز یکی دیگر از چالشها است، خاطرنشان کرد: تنها مرجع رسمی‌که می‌تواند نسبت به نقل و انتقال فیش‌های حج اقدام کند سازمان حج و زیارت است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه عنوان کرد: برخورد با کاروان‌های آزاد بر بازدارنده نبوده و امیدواریم دستگاه قضا قوانین و مجازاتهایی با قابلیت بازدارندگی برای این کاروان‌ها در نظر بگیرد.

دارابی افزود: موارد زیادی از مراجعه دو نفر به دفترخانه‌های ثبت اسناد رسمی‌برای انتقال فیش حج مشاهده می‌شود در حالی که این انتقال از نظر سازمان حج و زیارت فاقد اعتبار است و ما همچنان فرد نخست را به عنوان صاحب فیش می‌شناسیم بنابراین مردم برای هرگونه نقل و انتقال  باید از طریق سازمان حج و زیارت اقدام کنند.

وی تصریح کرد: از دادستان درخواست راه اندازی یک شعبه ویژه برای رسیدگی به جرائم زیارتی داشته ایم که ایشان تاکنون قول مساعدت داده امیدواریم ظرف یکی دو ماه آینده شاهد راه اندازی این شعبه اختصاصی باشیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند