اعزام ۱۰۰ کاروان از کرمانشاه به عتبات /چالش کاروان‌های آزادبر

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

حامد دارابی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آمار ۶ ماهه اعزام‌های زوار به عتبات عالیات اظهار داشت: ۱۰۰ کاروان شامل ۴ هزار نفر از استان کرمانشاه در نیمه نخست امسال به عتبات عالیات مشرف شدند.

وی با اشاره به استقبال مردم کرمانشاه برای اعزام به عتبات عالیات افزود: مردم استان‌های مرزی نظیر کرمانشاه، ایلام و خوزستان به دلیل همجواری با مرز عمدتا به صورت انفرادی به عتبات عالیات می‌روند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با اشاره به وجود مشکلات اعزام‌های انفرادی بیان داشت: مشکلات امنیتی و عدم بیمه و هزینه‌های درمان کشور عراق این نوع سفر را توصیه نمی‌کنیم اما با توجه به اینکه در استانی مرزی زندگی می‌کنیم استقبال کافی از اعزام‌های کاروانی در مقایسه با دیگر استان‌ها به عمل نمی‌آید.

کاروان‌های آزاد بر  بزرگترین چالش حج و زیارت است

این مسئول درباره مهمترین چالشها نیز افزود: بزرگترین چالش ما وجود کاروان‌های آزاد بر  است که افراد سودجو و سودطلب هستند و در میان مردم به ویژه مجالس خانم‌ها به جمع آوری زائران می‌پردازند.

دارابی گفت: این کاروان  بر روی دوش زوار اقدام به حمل مواد غذایی نظیر بادمجان و نان و …  می‌کنند و به اسکان مردم در حسینیه با وضعیتی اسفناک می‌پردازند.

وی عنوان کرد: اگرچه تفاوت قیمتی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان میان کاروان‌های حج و زیارت و آزاد بر وجود دارد اما مردم بدانند این تفاوت قیمتی به دلیل برنامه ریزی‌های انجام شده برای هتل، وسیله نقلیه، اسکان و نیز تامین امنیت است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه هر اتفاقی برای زوار ایرانی در کشور بحران زده عراق رخ داده، برای کاروان‌های آزاد بر اتفاق افتاده است، گفت: در این حوادث هیچ مشکلی برای زوار اعزام شده از سوی سازمان حج و زیارت ایجاد نشده است.

درخواست راه‌اندازی شعبه اختصاصی رسیدگی به جرائم زیارتی

این مسئول تصریح کرد: زوار اعزام شده از طریق کاروان‌های آزاد بر هنگام بازگشت به قصد شکایت به حج و زیارت مراجعه می‌کنند و معمولا پس از پیگیری متوجه می‌شوند این کاروان‌ها زیر مجموعه سازمان حج و زیارت نبوده و آنها را برای رسیدگی به شکایت به دستگاه قضایی معرفی می‌کنیم.

دارابی با بیان اینکه نقل و انتقال فیش‌های تمتع و عمره نیز یکی دیگر از چالشها است، خاطرنشان کرد: تنها مرجع رسمی‌که می‌تواند نسبت به نقل و انتقال فیش‌های حج اقدام کند سازمان حج و زیارت است.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه عنوان کرد: برخورد با کاروان‌های آزاد بر بازدارنده نبوده و امیدواریم دستگاه قضا قوانین و مجازاتهایی با قابلیت بازدارندگی برای این کاروان‌ها در نظر بگیرد.

دارابی افزود: موارد زیادی از مراجعه دو نفر به دفترخانه‌های ثبت اسناد رسمی‌برای انتقال فیش حج مشاهده می‌شود در حالی که این انتقال از نظر سازمان حج و زیارت فاقد اعتبار است و ما همچنان فرد نخست را به عنوان صاحب فیش می‌شناسیم بنابراین مردم برای هرگونه نقل و انتقال  باید از طریق سازمان حج و زیارت اقدام کنند.

وی تصریح کرد: از دادستان درخواست راه اندازی یک شعبه ویژه برای رسیدگی به جرائم زیارتی داشته ایم که ایشان تاکنون قول مساعدت داده امیدواریم ظرف یکی دو ماه آینده شاهد راه اندازی این شعبه اختصاصی باشیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند