اصفهان| حق بیمه سلامت شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر فلاورجان حذف شد

اکتبر 21, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از فلاورجان، حسین مؤید بعدازظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با گرامیداشت هفته سلامت اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت از سال ۱۳۷۳ بر اساس قانون مجلس تشکیل شد و امروز ۴۰ میلیون نفر در کل کشور، یک میلیون و ۴۵۰ هزار نفر در استان اصفهان و حدود ۱۰۵ هزار نفر شامل کارکنان دولت، خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، دانشجویان، طلاب، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی افزود: سالیانه ۶ هزار و ۵۰۰ بیمار بستری و ۴۰۰ هزار ویزیت پزشک در شهرستان فلاورجان داریم که متعهد به پرداخت ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی هستیم، البته ۸۵ درصد بیمه‌شدگان در شهرستان به صورت رایگان بیمه شده‌اند و منابع پایداری برای تأمین و پرداخت هزینه‌ها وجود ندارد.

رئیس اداره بیمه سلامت فلاورجان گفت: روستائیان و عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در شهرستان فلاورجان می‌توانند بدون پرداخت حق بیمه تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند، همچنین ۸۵ درصد بیمه شدگان روستایی از خدمات پزشک خانواده استفاده می‌کنند و مابقی بیماران به پزشک متخصص ارجاع داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه سالیانه ۳ میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان در شهرستان فلاورجان هزینه می‌شود، عنوان کرد: شهرستان فلاورجان از نظر جمعیت بیمه شده روستایی پس از اصفهان، رتبه دوم و از نظر جمعیت بیمه شده پس از اصفهان و لنجان رتبه سوم را دارد.

مؤید با اشاره به پوشش بیمه اجباری سلامت گفت: از نیمه دوم آبان ماه افرادی که هیچ بیمه‌ای ندارند، ۶ ماه فرصت دارند برای استفاده از یارانه بیمه سلامت، در دفاتر پیشخوان ثبت‌نام کنند، این طرح در راستای پوشش بیمه اجباری سلامت و با هدف تکمیل پوشش بیمه تمام افراد جامعه به ویژه دهک‌های پایین درآمدی انجام می‌شود.

وی با اشاره به نسخه‌نویسی الکترونیکی در ۷ شهرستان از استان اصفهان گفت: سازمان‌های بیمه‌گر با اجرایی کردن نسخه‌نویسی الکترونیکی و حذف نسخه‌های کاغذی، گام خوبی در کاهش مصرف کاغذ و حذف هزینه‌های چاپ دفترچه و همچنین افزایش رضایتمندی مردم برمی‌دارد؛ بر اساس نظر سنجی انجام شده از بیمه شدگان، میزان رضایتمندی مردم از خدمات اداره بیمه سلامت، ۸۵ درصد است.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند