اشتغال ۳۵۰۰ فارغ التحصیل دانشگاه‌های لرستان در بنگاه‌های اقتصادی

نوامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، علی آشتاب در جلسه کارآفرینی به مناسبت هفته ملی کارآفرینی با موضوع پرورش ایده تا تجاری سازی محصول، با بیان اینکه ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری نیاز به ترویج و فرهنگ سازی کارآفرینی، خلاقیت و پرورش استعدادها درجامعه دارد، اظهار داشت: خلاقیت و کارآفرینی بایستی در فرهنگ ما و از دبستان تا دانشگاه آموزش داده شود تا بستر لازم برای بروز ایده‌ها به خصوص در جوانان گسترش پیدا کند.

وی، افزود: یکی دیگر از زمینه‌های توسعه و خلاقیت، تروج فرهنگ کار گروهی و استفاده از خرد جمعی است تا با بهره گیری از کار جمعی و تعاون، فعالیت‌های چشم گیر و خلاقانه ای در راستای توسعه جامعه بیرون آید.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان همچنین آموزش، تحقیق و خدمت به جامعه را اهداف اصلی دانشگاهها فنی و کاربردی عنوان کرد و افزود: هدف عمده آموزش، کارآفرینی این است که فراگیران اعتماد به نفس و ظرفیت لازم برای خود اظهاری را کسب کنند و بتوانند دانشی را که فرا گرفته اند در عمل به کار گرفته و یاد بگیرند که چگونه فرصت‌ها را شناسایی و مورد بهره برداری قرار دهند و با یکدیگر همکاری داشته باشند.  

آشتاب، سپس به طرح‌های این اداره کل در حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان اشاره کرد و گفت: طرح کاروزی دانش آموختگان برای کسب مهارت‌های فنی برای تمامی‌بخش‌های اقتصادی در لرستان اجرا شده که از ابتدای شروع این طرح تاکنون تعداد ۳ هزار و ۵۴۳ نفر فارغ التحصیل دانشگاهی در بنگاههای اقتصادی به کارگیری شده اند.

وی، افزود: طرح دیگری که وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برای حمایت از اشتغال و دانشگاهیان ارائه کرده طرح یارانه دستمزد است که کارفرمایان در صورت حفظ اشتغال موجود می‌توانند با به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار از معافیت بیمه ای برخوردار شده و یک سوم حقوق آنها را به مدت یک سال پرداخت کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند