اشتغال غیر رسمی روستایی تا پایان سال رسمی می شود/ الزام بیمه در اشتغال روستایی

ژانویه 17, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،طبق آخرین آمار دولت تا کنون در راستای طرح اشتغال  روستایی که از برداشت ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی است،  تا کنون ۱۰ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار که معادل ۸۱درصد اعتبار اشتغال روستایی است، برای طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری پرداخت و از محل این پرداخت‌ها بیش از ۲۵۰هزار شغل ایجاد شده است.

در این راستا مطابق اظهارات عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار با بیان این که حدود ۷۰ درصد اشتغال ایجاد شده در این مناطق فاقد پوشش بیمه ای هستند گفت:براساس توافقی که با صندوق بیمه روستائیان و عشایر صورت گرفت، ۱۰۰ هزار نفر از شاغلان مناطق روستایی و عشایر در قالب این صندوق تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وی همچنین از اقدام وزارت کار برای بیمه شاغلان طرح اشتغال روستایی خبر داد و گفت:  به دنبال این هستیم که بخشی از اشتغال  که از طریق طرح اشتغال روستایی ایجاد شده است تبدیل به شغل رسمی‌شود.

 معاون توسعه کارآفرینی وزارت کار گفت: در راستای تمام شماری که داشتیم مشخص شد که ۷۰ درصد افرادی که شاغل شده اند بیمه نبوده اند. این افراد تا پایان سال تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. برای این منظور با سازمان تامین اجتماعی به ویژه صندوق روستاییان و عشایر، صندوق بیمه محصولات معدنی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی به شکل شبکه‌ای توافق کردیم تا هر کسی که از تسهیلات اشتغال روستایی استفاده کرد نیروهای کارش الزاماً در این مکانیسم بیمه شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار درباره آمار بیمه‌شدگان طرح اشتغال روستایی اظهار کرد: تا قبل از اقدام ما برای بیمه، حدود ۳۰ درصد افراد در این طرح بیمه شده بودند. بر اساس تمام شماری که از طریق سامانه ناظر صورت دادیم متوجه شدیم که تعداد بیمه‌شدگان کم است لذا این سازوکار را طراحی کردیم که بعد از این همه شاغلان بالاجبار یکی از بیمه‌های مذکور را انتخاب کنند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند تا بتوانند از مزایای وام اشتغال روستایی برخوردار شوند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از بیمه ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان در طرح اشتغال روستایی تا پایان سال خبر داد و گفت: علاوه بر بیمه شدگان سال قبل امسال ۱۰۰ هزار نفر از روستاییان را قطعا بیمه خواهیم کرد.

 انتهای پیام/

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند