استفاده از نظرات شرکای اجتماعی در تدوین بخشنامه‌ها

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا معینی با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی متعلق به شرکای اجتماعی آن، شامل مجموعه کارگری و کارفرمایی و دولت بر اساس قانون مصوب سال ۱۳۵۴ است، گفت: مشارکت هر یک از شرکای این سازمان در قانون پیش بینی شده است.

معینی افزود: سه جانبه گرایی در سازمان تامین اجتماعی در طی زمان با فراز و فرودهایی همراه بوده، اما طی سالهای اخیر این مهم به طور جدی در سطح کلان این سازمان مورد توجه است و امیدوار هستیم با تشکیل شورای عالی تأمین اجتماعی، شاهد نقش آفرینی بیشتر شرکای سازمان باشیم.

مدیرکل وصول حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی، با تأکید بر اینکه منابع این سازمان متکی به وصول حق بیمه است، با اشاره به تحمیل برخی از مقررات حمایتی در ادوار مختلف بر سازمان تأمین اجتماعی، اذعان داشت: قوانین موجود موجب شده است که متوسط دوره پرداخت حق بیمه در برخی موارد کاهش یابد و حق بیمه برخی گروههای بیمه ای در موعد مقرر به سازمان پرداخت نشود که این موارد سازمان تأمین اجتماعی را دچار مشکل می‌کند.

وی ضمن تأکید بر ضرورت وجود قانون در راستای حمایت از شاغلین فعالیت‌های سخت و زیان آور، گفت: یکی از آسیبهای این حوزه، سوء استفاده از فرایند اجرایی بازنشستگی‌های سخت و زیان آور است که ضمن اختلال در بازار کار، برهم زننده توازن منابع و مصارف سازمان است و از آنجایی که پرداختهای من غیرحق از جیب شرکای اجتماعی این سازمان است، بایستی مجموعه‌های کارگری و کارفرمایی برای اصلاح فرآیندهای اجرایی اهتمام کنند.

وی با بیان اینکه تعامل و استفاده از اندیشه‌های کارشناسی شرکای اجتماعی را در دستور کار قرار داده ایم، افزود: یقیناً بخشنامه ای بدون نظر نمایندگان کارگران، کارفرمایان و بازنشستگان و نهادهای مرتبط تدوین نمی‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند