استرس در افزایش دیابت نقش دارد

دسامبر 28, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/مازندران یک فوق تخصص غدد و ‌متابولیسم گفت: در هنگام عصبانیت و استرس هرمون‌های است که قند خون را بالا می‌برد و ازین رو داشتن آرامش به روند کنترل بیماری کمک خواهد کرد.

مشایخ بخشی عصر امروز در نشست شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت که با محوریت “دیابت ” در سالن اجتماعات اداره کل سلامت مازندران برگزار شد با اشاره به اینکه این استان رتبه دوم دیابت کشور را دارد، اظهار کرد: شناسایی بیماران دیابتی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دیابت هزینه‌های زیادی برای جامعه به دنبال دارد، تصریح کرد: دیابت فاکتورهای خطرناکی دارد که سابقه فامیلی و خانوادگی، افزایش وزن و چاقی، کمی‌فعالیت‌های فیزیکی، افزایش فشار خون  وچربی خون بالا و افرادی که سابقه تولد نوزاد بالای ۴ کیلو را داشتند، از جمله این فاکتورها است.

این فوق تخصص غدد ومتابولیسم با اشاره به اینکه موارد مهم و پای‌هه‌ای در بروز دیابت از جمله بی‌تحرکی و استرس نقش کلیدی دارد، گفت: عدم کنترل قند مطلوب این مهم را تشدید کرده و برای درمان بیمار دیابتی کنترل وزن، استفاده دارویی مناسب با کیفیت و اثر بخشی بیشتر مورد تاکید است.

بخشی با بیان اینکه داروهای گیاهی نیز در برخی موارد کنترل دیابت اثر گذار بوده خاطرنشان کرد: گزنه و دارچین از داروهای گیاهی مثمر ثمر است اما برخی بیماران به این داروها جواب نمی‌دهند و باید در کنار آن طب نوین قرار گیرد.

وی ادامه داد: در خانم‌ها به دلیل فعالیت کم فیزیکی و افزایش وزن دیابت میزان فراوانی بیشتری دارد اما به لحاظ  آماری تفاوت چندانی بین مرد و زن دیده نشده است.

این فوق تخصص غدد ومتابولیسم در مورد نقش استرس درافزایش دیابت افزود :در هنگام عصبانیت و استرس هرمون‌های است که قند خون را بالا می‌برد و ازین رو داشتن آرامش به روند کنترل بیماری کمک خواهد کرد.

بخشی درمورد داروی دیابت خارجی و داخلی و نحوه مصرف آن تاکید کرد: قرص متفورمین عامل کاهش قند خون است و به همراه غذا و بین غذا باید مصرف شود و البته داروهای متفورمین خارجی اثر گذاری بیشتری داشته اما تا۹۵ درصد داروهای ایرانی پاسخگوی  دیابت است و در این راستا سهمیه بندی داروها برای استان‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۷ درصد خانم‌های باردار دچار دیابت هستند، تصریح کرد: شیوع دیابت نوع یک از همان ابتدا فرد دچار دیابت می‌شود وباید انسولین تزریق کند اما در  دیابت نوع ۲ بعد از ۴۰ سالگی با کم تحرکی به دیابت دچار می‌شوند.

این فوق تخصص غدد ومتابولیسم ادامه داد: بیماری‌های مزمن باید با اصلاح سبک زندکی باید کنترل شود و درمان ۱۰۰ درصدی ندارد و فرد دیابتی ۱۰ سال عمر کمتری نسبت به افراد عادی دارند.

بخشی یادآور شد: میزان قند نرمال زیر ۱۰۰ است و قند خون ۳ ماهه زیر ۵۷ درصد و نرمال بالاتر از ۶ و نیم دیابت دارد.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند