استخدام نابینایان در ادارات استان سمنان اندر خم اجرای قانون است

اکتبر 13, 2019اخبار روز بیمه

احمد پیوندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به‌کارگیری معلولان و افراد کم‌بینا و نابینا در بدنه دولت یکی از دغدغه‌های اصلی بهزیستی محسوب می‌شود، ابراز داشت: این در حالی است که اجرای قانون اختصاص سه درصد از جذب ارگان‌های دولتی به افراد معلول، بسیاری از مشکلات این قشر از جامعه برطرف می‌کند.

وی ضمن بیان اینکه کارفرمایانی که از افراد معلول و نابینا استفاده کنند از معافیت پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت پنج سال برخوردار می‌شوند، افزود: به نظر می‌رسد عدم اطلاع کافی صاحبان مشاغل در حوزه استخدام افراد معلول یکی از مشکلاتی که پیش روی جامعه هدف بهزیستی قرار دارد.

معاون توان‌بخشی بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه برخی بیماری‌های چشم و کم بینایی در کودکی به‌راحتی قابل‌درمان هستند، ابراز داشت: به این منظور طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) همه‌ساله در بین کودکان سه تا شش سال انجام می‌شود که در راستا ۲۲ هزار کودک استان سمنان سال گذشته در این طرح مشارکت کردند.

پیوندی ضمن بیان اینکه از تعداد یک هزار و ۴۰۶ نابینا و کم‌بینا تحت پوشش بهزیستی ۹۰۸ نفر از بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند، تصریح کرد: مابقی این افراد از خدماتی نظیر کمک‌هزینه آموزشی و تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه، کمک‌هزینه مناسب‌سازی منزل، کمک‌هزینه ایاب و ذهاب و کمک‌هزینه خرید تجهیزات نابینایان شامل عصای سفید، ماشین‌تحریر بریل (پرکینز) لوح و قلم (برجسته نگار) وسایل و دستگاه‌هایی برای خواندن و مطالعه و برنامه‌های نرم‌افزاری‌های کمکی برخوردار می‌شوند.

وی تعداد نابینای مطلق را ۱۶۰ نفر در استان سمنان خواند و افزود: یک هزار و ۲۴۶ مورد نیز کم‌بینا وجود دارد که از این تعداد ۳۱۹ ساکن روستا و یک هزار و ۸۷ نفر در شهر زندگی می‌کنند که نصب موزاییک‌های ویژه کم‌بینایان و نابینایان در پیاده‌روها، رفع مشکل پل‌ها روی جوی آب، هم‌سطح سازی و برطرف کردن موانع در معابر و بهسازی مسیر تردد معلولان و نابینایان می‌تواند بخش مهمی‌از مشکلات نابینایان برای حضور در جامعه را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ۲۳ مهرماه روز جهانی نابینایان (عصای سفید) نامگذاری شده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند