استخدام نابینایان در ادارات استان سمنان اندر خم اجرای قانون است

اکتبر 13, 2019اخبار روز بیمه

احمد پیوندی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه به‌کارگیری معلولان و افراد کم‌بینا و نابینا در بدنه دولت یکی از دغدغه‌های اصلی بهزیستی محسوب می‌شود، ابراز داشت: این در حالی است که اجرای قانون اختصاص سه درصد از جذب ارگان‌های دولتی به افراد معلول، بسیاری از مشکلات این قشر از جامعه برطرف می‌کند.

وی ضمن بیان اینکه کارفرمایانی که از افراد معلول و نابینا استفاده کنند از معافیت پرداخت سهم بیمه کارفرما به مدت پنج سال برخوردار می‌شوند، افزود: به نظر می‌رسد عدم اطلاع کافی صاحبان مشاغل در حوزه استخدام افراد معلول یکی از مشکلاتی که پیش روی جامعه هدف بهزیستی قرار دارد.

معاون توان‌بخشی بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه برخی بیماری‌های چشم و کم بینایی در کودکی به‌راحتی قابل‌درمان هستند، ابراز داشت: به این منظور طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) همه‌ساله در بین کودکان سه تا شش سال انجام می‌شود که در راستا ۲۲ هزار کودک استان سمنان سال گذشته در این طرح مشارکت کردند.

پیوندی ضمن بیان اینکه از تعداد یک هزار و ۴۰۶ نابینا و کم‌بینا تحت پوشش بهزیستی ۹۰۸ نفر از بهزیستی مستمری دریافت می‌کنند، تصریح کرد: مابقی این افراد از خدماتی نظیر کمک‌هزینه آموزشی و تحصیلی از ابتدایی تا دانشگاه، کمک‌هزینه مناسب‌سازی منزل، کمک‌هزینه ایاب و ذهاب و کمک‌هزینه خرید تجهیزات نابینایان شامل عصای سفید، ماشین‌تحریر بریل (پرکینز) لوح و قلم (برجسته نگار) وسایل و دستگاه‌هایی برای خواندن و مطالعه و برنامه‌های نرم‌افزاری‌های کمکی برخوردار می‌شوند.

وی تعداد نابینای مطلق را ۱۶۰ نفر در استان سمنان خواند و افزود: یک هزار و ۲۴۶ مورد نیز کم‌بینا وجود دارد که از این تعداد ۳۱۹ ساکن روستا و یک هزار و ۸۷ نفر در شهر زندگی می‌کنند که نصب موزاییک‌های ویژه کم‌بینایان و نابینایان در پیاده‌روها، رفع مشکل پل‌ها روی جوی آب، هم‌سطح سازی و برطرف کردن موانع در معابر و بهسازی مسیر تردد معلولان و نابینایان می‌تواند بخش مهمی‌از مشکلات نابینایان برای حضور در جامعه را برطرف کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ۲۳ مهرماه روز جهانی نابینایان (عصای سفید) نامگذاری شده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند