استخدام در فاز ۲ پالایشگاه آبادان بدون اطلاع فرماندار ممنوع است

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سید زین العابدین موسوی عصر امروز در نشست فوق العاده کمیسیون کارگری آبادان که با دستور کار بررسی مشکلات کارگران فاز ۲ پالایشگاه و در محل سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، پس از شنیدن سخنان مجری پروژه فاز ۲، رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی و نمایندگان کارگران اخراج شده، اظهار کرد: مجریان فاز ۲ پالایشگاه آبادان مکلف‌اند به صورت مستند اثبات کنند که سهم ۸۰ درصدی به‌کارگیری نیروهای بومی‌را رعایت کرده اند.

وی با تأکید بر اینکه هرگونه اخراج، تعدیل، کاهش و یا افزایش نیرو در فاز ۲ باید با اطلاع فرماندار انجام شود، افزود: تمامی‌کارگران باید دارای قرارداد کاری، آن هم مطابق قوانین کار باشند.

فرماندار ویژه شهرستان آبادان تصریح کرد: درباره پایان کار پروژه‌هایی که حداقل ۱۰ نفر کارگر دارند باید پیش از آن هماهنگی لازم با فرمانداری انجام شود؛ ضمن اینکه به‌کارگیری هر نیرویی در فاز ۲ نیز باید با اولویت نیروهای بومی‌انجام شود.

موسوی یادآور شد: برای به‌کارگیری نیرو در مشاغل غیر مدیریتی همچون حراست استفاده از نیروهای بومی‌الزامی‌است.

وی تأکید کرد: تمام کسانی که با سوءاستفاده از وضعیت کارگران، سعی در جوسازی و متشنج کردن اوضاع را دارند، برخورد جدی انجام می‌شود.

فرماندار آبادان با بیان اینکه باید پیگیری‌های لازم برای تعیین وضعیت و برقراری بیمه بیکاری کارگران پروژه ای انجام شود، گفت: استخدام بدون روال و تشریفات قانون کار و با معرفی از دستگاه‌ها بدون اطلاع قبلی فرماندار ممنوع است.

وی افزود: در به‌کارگیری نیرو توسط شرکت ODCC و پیمانکاران فاز ۲ پالایشگاه باید موضوع استفاده از نیروهای با سابقه‌ی فعال در چرخه که هیچ مشکلی ندارند، در اولویت باشد؛ ضمن اینکه شرکت‌های وابسته به تعاونی نیروی انتظامی‌نباید در فاز ۲ به جز در رده‌های مدیریتی از نیروهای بازنشسته استفاده کنند.

موسوی اظهار کرد: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید در اسرع وقت ضمن برگزاری نشست با مدیران شهرک‌های صنعتی آبادان، شرایط به‌کارگیری برخی از نیروهای تعدیل شده را مورد ارزیابی قرار دهد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند