استان اصفهان ۱۰ درصد بازار سنگ کشور را در اختیار دارد

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

جمشید مولایی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به موانع دولت بر فعالان حوزه صنعت سنگ اظهار داشت: استان اصفهان در تولید سنگ‌های تزئینی پیشتاز است و ۱۰ درصد سهم بازار سنگ را در اختیار دارد و این در حالی است موانعی بر سر صادرات سنگ، جایگاه اصفهان را با داشتن ۲۳۰ معدن سنگ و بیش از هزار و ۸۰۰ کارخانه فراوری را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی افزود: استان اصفهان از بزرگ ترین تولید کنندگان سنگ‌های تزئینی کشور است و سنگ بری‌هایش بالغ بر نیمی‌از سنگ‌های فراوری شده بازار کشور را تامین می‌کنند.

رئیس انجمن معدن داران استان اصفهان با اشاره به میزان ارزآوری صادرات سنگ فراوری شده در استان اصفهان ابراز داشت: استان اصفهان در سال گذشته ۱۰۰ میلیون دلار از صادرات سنگ‌های فراوری شده درآمد داشته است که با تسهیل گری در امور صادراتی می‌توان به طور فزاینده صادرات صنایع سنگ را افزایش داد.

کمبود شرکت‌های بین المللی معتبر در صادرات صنعت سنگ

وی مهم ترین مشکل بخش معدن و صنعت سنگ در حوزه صادرات را کمبود شرکت‌های بین المللی معتبر در این بخش معرفی کرد و ادامه داد: بازاریابی، بازارسازی و برند سازی محصولات از آسیب‌های صادرات صنعت سنگ در استان اصفهان است.

عدم حمایت از مالکیت معنوی و نبود بیمه صادراتی

وی با اشاره به عدم عضویت ایران در سازمان‌های تجارت جهانی و تعرفه‌های ترجیحی تصریح کرد: نبود امکان حمایت از مالکیت معنوی بین المللی و برند از دیگر معضلات حوزه صادرات سنگ معدن است. این در حالی است که در شرایط تحریم‌های ظالمانه نقل و انتقال ارز به کشور از طریق سیستم بانکی کشور و فقدان بیمه صادراتی از مسائلی است که فعالان حوزه سنگ با آن دست به گریبان‌اند.

مولایی با تاکید بر نقش سازمان‌های اجرایی در حمایت از معادن و صنعت سنگ گفت: کمک و حمایت دولت در ایجاد و توسعه ترمینال‌های صادراتی سنگ در استان و توسعه بازارهای هدف و برگزاری نمایشگاه‌های بین المللی با استانداردهای جهانی می‌تواند در توسعه و رونق این صنعت موثر باشد و افزایش اشتغال در این حوزه را منجر شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند