استاندار گلستان: گسترش طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از اولویت‌های بخش سلامت است

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان،‌هادی حق شناس صبح امروز در همایش بیمه سلامت اظهارداشت: سلامتی نعمتی ارزشمند است که به فرموده  رسول مکرم اسلام (ص) در کنار امنیت، نعماتی مجهول هستند که در خلاء آنها، ارزش و جایگاهشان قدر دانسته می‌شود.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی‌ایران همواره تلاش کرده است سلامتی، بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و رفاه عمومی‌جامعه را به عنوان اصولی اخلاقی و منشی انسانی مورد توجه قرار دهد و به رغم تمام کاستی‌ها، ایجاد ظرفیت‌هایی همچون بیمه سلامت توانسته است سطح مناسبی از رضایت‌مندی را فراهم آورد.

استاندار گلستان گفت: هفته بیمه سلامت بر اساس فرامین مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید فرصتی مغتنم در راستای تشریح اقدامات صورت گرفته برای رفاه اجتماعی، عدالت محوری، رفع همپوشانی بیمه‌ای، گسترش طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع محسوب می‌شود و در عین حال آغاز سالی برای تلاش‌گران این عرصه است تا با همتی مضاعف خدمات خود را به مردم  استان ارتقاء بخشند.

وی خاطرنشان کرد: بیمه سلامت باید با ارائه خدمات شایسته به مردم آلام بیماران و بیمارداران را کاهش دهد زیرا ارتقاء کیفی خدمات بهداشتی و پزشکی و همچنین سلامتی شهروندان گلستان اولویت محسوب می‌شود.

طرح نظام ارجاع الکترونیک در ۸ شهرستان گلستان اجرا می‌شود

عبدالرضا فاضل صبح امروز در همایش بیمه سلامت اظهارداشت: در حال حاضر ۶۵ درصد جمعیت استان از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند که بیشتر ساکن روستاها و مناطق دورافتاده و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند.

وی افزود: بیمه سلامت دسترسی این افراد که برخورداری آنان نسبت به شهرنشینان پایین‌تر بوده را بیشتر، آسان‌تر و ارزان‌تر کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به پیشرفت در ارائه خدمات بهداشت و سلامت در استان گفت: یکی از طرح‌های بزرگ و موثر اجرای نظام ارجاع الکترونیک بوده که از ۳ سال قبل در استان آغاز شده است. این کار در ۳ شهرستان به عنوان پایلوت آغاز شد و اکنون در ۸ شهرستان اجرا می‌شود.

وی گفت: تلاش ما این است تا پایان امسال یا پایان نیمه اول سال آینده طرح نظام ارجاع الکترونیک را در سطح خدمات روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، در سایر شهرستان‌ها اجرا کنیم.

فاضل با اشاره به طرح نوبت‌گیری الکترونیک بیان داشت: برای سهولت خدمات‌رسانی در سطح یک (روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر) این طرح اجرا شده و برهمین اساس خیلی از افراد پس از ویزیت در سطح یک، به وسیله همان پزشک مستقر وقت پزشک متخصص برای بیماران گرفته می‌شود.

وی گفت: طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری هم از دیگر طرح‌های موثر مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت است که در ۱۴ بیمارستان دانشگاهی استان در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشت: طرح نسخه‌نویسی الکترونیک از قبل در سطح یک و در مراکز جامع سلامت اجرا شده بود و از امروز این طرح در سطح دو آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند