استاندار گلستان: گسترش طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع از اولویت‌های بخش سلامت است

اکتبر 26, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان،‌هادی حق شناس صبح امروز در همایش بیمه سلامت اظهارداشت: سلامتی نعمتی ارزشمند است که به فرموده  رسول مکرم اسلام (ص) در کنار امنیت، نعماتی مجهول هستند که در خلاء آنها، ارزش و جایگاهشان قدر دانسته می‌شود.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی‌ایران همواره تلاش کرده است سلامتی، بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و رفاه عمومی‌جامعه را به عنوان اصولی اخلاقی و منشی انسانی مورد توجه قرار دهد و به رغم تمام کاستی‌ها، ایجاد ظرفیت‌هایی همچون بیمه سلامت توانسته است سطح مناسبی از رضایت‌مندی را فراهم آورد.

استاندار گلستان گفت: هفته بیمه سلامت بر اساس فرامین مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید فرصتی مغتنم در راستای تشریح اقدامات صورت گرفته برای رفاه اجتماعی، عدالت محوری، رفع همپوشانی بیمه‌ای، گسترش طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع محسوب می‌شود و در عین حال آغاز سالی برای تلاش‌گران این عرصه است تا با همتی مضاعف خدمات خود را به مردم  استان ارتقاء بخشند.

وی خاطرنشان کرد: بیمه سلامت باید با ارائه خدمات شایسته به مردم آلام بیماران و بیمارداران را کاهش دهد زیرا ارتقاء کیفی خدمات بهداشتی و پزشکی و همچنین سلامتی شهروندان گلستان اولویت محسوب می‌شود.

طرح نظام ارجاع الکترونیک در ۸ شهرستان گلستان اجرا می‌شود

عبدالرضا فاضل صبح امروز در همایش بیمه سلامت اظهارداشت: در حال حاضر ۶۵ درصد جمعیت استان از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند که بیشتر ساکن روستاها و مناطق دورافتاده و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هستند.

وی افزود: بیمه سلامت دسترسی این افراد که برخورداری آنان نسبت به شهرنشینان پایین‌تر بوده را بیشتر، آسان‌تر و ارزان‌تر کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان با اشاره به پیشرفت در ارائه خدمات بهداشت و سلامت در استان گفت: یکی از طرح‌های بزرگ و موثر اجرای نظام ارجاع الکترونیک بوده که از ۳ سال قبل در استان آغاز شده است. این کار در ۳ شهرستان به عنوان پایلوت آغاز شد و اکنون در ۸ شهرستان اجرا می‌شود.

وی گفت: تلاش ما این است تا پایان امسال یا پایان نیمه اول سال آینده طرح نظام ارجاع الکترونیک را در سطح خدمات روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، در سایر شهرستان‌ها اجرا کنیم.

فاضل با اشاره به طرح نوبت‌گیری الکترونیک بیان داشت: برای سهولت خدمات‌رسانی در سطح یک (روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر) این طرح اجرا شده و برهمین اساس خیلی از افراد پس از ویزیت در سطح یک، به وسیله همان پزشک مستقر وقت پزشک متخصص برای بیماران گرفته می‌شود.

وی گفت: طرح تبادل الکترونیک اسناد بستری هم از دیگر طرح‌های موثر مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و بیمه سلامت است که در ۱۴ بیمارستان دانشگاهی استان در حال اجرا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بیان داشت: طرح نسخه‌نویسی الکترونیک از قبل در سطح یک و در مراکز جامع سلامت اجرا شده بود و از امروز این طرح در سطح دو آغاز می‌شود.

انتهای پیام/ ت

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند