استاندار بوشهر:دغدغه مالی قشر ضعیف جامعه باید در حوزه سلامت برطرف شود

اکتبر 19, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در نشست با مسئولان بیمه سلامت استان بوشهر با تاکید بر نقش ارائه خدمات درمانی مطلوب در آرامش جامعه و خانواده اظهار داشت: یکی از حوزه‌هایی که در آرامش و آسایش جامعه و خانواده اثرگذار است بیمه سلامت است که باید به این حوزه نگاه ویژه شود.

وی، با گرامیداشت هفته بیمه سلامت و قدردانی از خدمات مسئولان این حوزه افزود: حذف دفترچه‌های تکراری و رفع همپوشانی بیمه‌ها طرح بسیار مهمی‌برای کاهش و کنترل هزینه‌های درمانی و تداوم خدمات مطلوب به جامعه هدف است.

استاندار بوشهر حذف ۲۰ هزار دفترچه بیمه‌ تکراری در استان بوشهر در اجرای طرح رفع همپوشانی بیمه‌ها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با اجرایی شدن طرح  نسخه نویسی الکترونیکی مشکلات بیمه‌ای و درمانی برطرف می‌شود که این مهم نقش مهمی‌در کاهش و کنترل هزینه‌های درمانی دارد.

گراوند با بیان اینکه نسخه‌نویسی الکترونیکی در جلوگیری از هزینه‌های اضافی درمانی جلوگیری می‌کند افزود: در شرایط کنونی اقتصادی کشور هرچند منابع مالی حوزه خدمات رسانی به ویژه درمانی کاهش نیافته ولی باید از پرت و هدر رفت هزینه‌ها در بخش‌های مختلف جلوگیری شود.

وی، اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی را طرح مناسب و درخور تحسین در راستای خدمات رسانی مطلوب به جامعه دانست و تاکید کرد: این طرح به قشر ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه کمک می‌کند تا رسیدگی به حل مشکلات مردم به ویژه افراد ضعیف در اولویت قرار بگیرد.

استاندار بوشهر کمک به قشر ضعیف جامعه را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: کمک به افراد ضعیف از نظر بنیه مالی در عرصه ارائه خدمات درمانی باید مورد توجه قرار بگیرد و در این راستا رفع دغدغه مالی قشر ضعیف جامعه در حوزه سلامت باید در اولویت بیمه سلامت باشد.

گراوند بیان کرد: با برنامه‌ریزی بهتر در حمایت از قشر ضعیف جامعه از آسیب‌پذیری آنان در عرصه‌های مختلف جلوگیری می‌شود.

وی، روان سازی خدمات درمانی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: با روان سازی خدمات درمانی دغدغه مردم در حوزه سلامت برطرف می‌شود و یکی از این طرح‌ها اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی است که از هزینه‌های اضافی جلوگیری می‌کند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه قدم‌های مهمی‌برای کاهش هزینه‌های درمانی مردم برداشته شده است افزود: ارتقاء سطح کیفیت در ارائه خدمات سلامت، کاهش پرداخت از جیب بیمه‌شدگان، رفع همپوشانی بیمه‌ای و بسط و گسترش خدمات درمانی مطلوب باید در اولویت قرار بگیرد.

انتهای پیام/ ع

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند