ارائه خدمات مشابه کامیونها به وانتها/بارنامه لاستیک و بیمه تکمیلی

ژانویه 2, 2020اخبار روز بیمه

عبدالهاشم حسن‌نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره سهمیه بنزین وانت بارهای حمل بار جاده‌ای اظهار داشت: از بهمن ماه سال جاری، تخصیص سهمیه سوخت ناوگان وانت بار بر اساس پیمایش ثبت شده در بارنامه، صورت خواهد گرفت و بر همین اساس، به تمامی‌رانندگان و مالکان وانت بارهای بین شهری، توصیه می‌شود هر چه سریع‌تر به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان محل سکونت خود، مراجعه کرده و ثبت نام نمایند.

وی افزود: با توجه به اینکه مقرر شده تخصیص سهمیه سوخت به وانت بارها بر اساس پیمایش ثبت شده در اسناد حمل صورت گیرد، لذا تمامی‌رانندگان و مالکان وانت بار برای فعالیت در جاده‌های برون شهری، می‌بایست اسناد حمل کالا با وانت بار شامل کارت هوشمند راننده، کارت هوشمند وانت بار و بارنامه را در هر سفر، به همراه داشته باشند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: در صورتی که رانندگان وانت بار یا مالکان آن در حال حمل بار در جاده مشاهده شده، ولی اسناد مربوطه را همراه نداشته باشند، مرتکب تخلف شده و از سوی پلیس راهور، با متخلفان برخورد قانونی انجام می‌شود.

وی با بیان این که بر اساس قوانین و مقررات موجود در بخش حمل و نقل، هرگونه فعالیت در زمینه حمل و نقل برون شهری کالا، مشروط به استفاده از اسناد حمل (بارنامه) است، ادامه داد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با هدف ساماندهی و نظم‌بخشی در نحوه بهره برداری و تردد وانت بارها در جاده‌های برون شهری و ارتقای سطح ایمنی تردد در جاده‌های کشور، ابلاغ دستورالعمل‌های مربوط به ساماندهی ناوگان وانت بار فعال در حمل و نقل برون شهری را با تسهیل شرایط اخذ کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستور کار قرار داده است.

حسن نیا خاطر نشان کرد: رانندگانی که تاکنون نسبت به دریافت کارت هوشمند اقدام نکرده اند، می‌بایست به مراکز ثبت نام کارت هوشمند در سراسر کشور مراجعه و در اسرع وقت آن را دریافت کنند؛ این در حالی است که این مراکز شامل دفاتر سازمان‌های راهداری استان‌ها و پلیس به علاوه ۱۰ است.

به گفته معاون وزیر راه، در حال حاضر تمامی‌زیر ساخت‌های لازم برای فعالیت رانندگان وانت و مالکان این ناوگان از طرف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فراهم شده تا در ماه‌های آتی از بابت فعالیت حمل و نقلی و اختصاص سوخت ناوگان خود دچار مشکل نشوند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای یادآور شد: جهت ارتقای کیفیت وانت بارها در حمل بار جاده‌ای، خدماتی که به آنها داده می‌شود، مشابه خدماتی است که به اتوبوس‌ها و کامیون‌ها داده خواهد شد که شامل سهمیه لاستیک دولتی، بیمه تکمیلی، سهمیه سوخت بر اساس پیمایش و سایر خدمات مشابه می‌شود؛ ضمن اینکه قرار است فرآیند صدور بارنامه وانت بارها نیز به تشکل‌های صنفی وانت بارها واگذار شود.

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند