ارائه خدمات به ۲۳هزار معلول/ دستگاه ها موظف به استخدام شدند

نوامبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، علی عرب نژاد صبح دوشنبه در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۲۳ هزار و ۶۰۹ معلول از خدمات مستمر و غیر مستمر سازمان بهره مند می‌شوند، افزود: میزان کمک مستمری بگیران در هر ماه ۵۳ هزار تومان بوده که به ۶۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته است. 

وی با بیان اینکه از دی ماه سال جاری ۱۲۰ هزار تومان برای حساب هر معلول مستمری بگیر واریز می‌شود، گفت: علاوه بر این بر اساس معلولیت‌ها، خدمات معیشتی نیز به جامعه هدف ارائه می‌شود.

عرب نژاد با بیان اینکه بر اساس طرح نهضت مسکن قرار بود دو هزار و ۳۹۳ واحد مسکونی احداث شود، اظهار کرد:  تاکنون هزار و ۹۹۲ واحد تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده و عملیات احداث ۴۰۱ واحد باقی مانده تا پایان شهریور ماه سال آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با اشاره به سهم ۵۰۰ واحدی بهزیستی از طرح ملی مسکن محرومان بیان کرد: باتوجه به مشکل تامین زمین در برخی شهرها و روستاها تاکنون ۲۵۶ واحد احداث شده است.

وی با بیان اینکه کمک بلاعوض دولت در ساخت مسکن در خانوارهای دارای دو معلولیت دو برابر شده است، گفت: خانوارهای شهری از ۳۲ میلیون تومان به ۶۴ میلیون تومان رسیده و در خانوارهای روستایی از ۱۸ میلیون تومان به ۳۶ میلیون تومان افزایش یافته است. 

استخدام معلولان اجباری شد

عرب نژاد با بیان اینکه در گذشته دستگاه‌ها سهم استخدام سه درصدی معلولان را رعایت نمی‌کردند، گفت: بر اساس قانون جامع حمایت معلولین، پست‌ها به نام معلولان تعریف شده و رقابت‌ها تنها بین معلولان است.

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: بر این اساس اگر دستگاهی در امر استخدام از اجرای قانون جامع حمایت معلولان سر باز بزند سهمیه جذب را از دست می‌دهد. 

وی با بیان اینکه برخی از معلولان از بهزیستی توقع ایجاد شغل دارند در صورتی که این سازمان متولی ایجاد کار نیست، اظهار کرد: تمام خدمات آموزشی به قشر معلول رایگان بوده و در زمینه پرداخت تسهیلات کارفرمایی هم حمایت‌هایی دارد.

عرب نژاد با بیان اینکه این امکان وجود ندارد که برای تمام معلولان شغل ایجاد کنیم، اظهار کرد: همچنین بهزیستی عملا نمی‌تواند مسکن بسازد اما در بحث احداث کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه هفت کارشناس ارشد نابینای مطلق نیازمند لب تاپ بوده اند که توسط خیرین خریداری شده است، افزود: همچنین هشت واحد مسکونی معلولان توسط خیرین در حال ساخت است. 

اعتبارات توانبخشی محدود است

عرب نژاد با اشاره به حمایت‌های بیمه ای معلولان بیان کرد: طی سال گذشته ۳۰۰ میلیون تومان از فاکتور‌های درمانی معلولان پرداخت نشده است. 

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار کرد: بر اساس ماده شش قانون جامع حمایت از معلولان وظیفه درمان و توانپزشکی به عهده دانشگاه علوم پزشکی است. 

وی از فعالیت ۱۰ واحد توانبخشی در سطح شهرستان‌ها خبر داد و گفت: هر ساله قریب به یک میلیارد تومان اعتبار برای وسایل توانبخشی اخذ می‌کنیم که کافی نیست. 

عرب نژاد با بیان اینکه خراسان جنوبی در عقب ماندگی ذهنی از میانگین کشوری بالاتر است، گفت: همچنین میزان نابینایی و ناشنوایی در استان بالا است.

۹۰ درصد معلولان ضایعه نخاعی محصول تصادفات جاده ای

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی از وجود ۲۷۵ معلول ضایعه نخائی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: ۹۰ درصد از این معلولان محصول حوادث جاده ای هستند. 

وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد از کودکانی که به دنیا می‌آیند، از غربالگری شنوایی بهزیستی عبور می‌کنند، اظهار کرد: علی رغم اجباری شدن مشاوره ژنتیک، استقبالی از سوی مردم انجام نشده است.

عرب نژاد بیان کرد: طی چند سال گذشته منگلیسم‌ها در استان افزایش یافته که بررسی‌ها سن بالای مادران در زمان بارداری را علت بروز این امر می‌دانند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند