ادعاهای جدید معاون ترامپ درباره فعالیت‌های سردار سلیمانی

ژانویه 2, 2020اخبار روز بیمه

معاون رئیس جمهور آمریکا در یک رشته پیام توییتری ادعاهای جدیدی را در ارتباط با سردار سلیمانی پس از اقدام دولت آمریکا در به شهادت رساندن وی مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا در یک رشته پیام توییتر در توجیه اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی، ادعاهایی را مطرح کرده و در صفحه توییترش نوشت که سردار سلیمانی در سفر مخفیانه به افغانستان “به ده تن از دوازده ترویستی که حملات یازده سپتامبر را در آمریکا انجام دادند، کمک کرد!”

وی همچنین نوشت: نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران تحت رهبری سلیمانی، در یمن پرتاب موشک‌هایی را که به جان باختن ده‌ها نفر از مردم منطقه منجر شد، ترتیب داده و قابل اجرا کرد. در میان اهداف این موشک‌ها، فرودگاه‌های عربستان سعودی قرار داشته‌اند.

معاون ترامپ در ادامه ادعاهای خود آورده است: او نقشی مستقیم در تامین مالی، تجهیز و آموزش نیروهای حزب‌الله لبنان داشت که حملاتی را علیه اسرائیلی‌ها در کارزار ۲۰۰۶ حزب‌الله انجام دادند.

پنس همچنین حمایت از دولت سوریه را در لیست اقدامات سردار سلیمانی فهرست کرده و گفته است که او موشک‌ها و دیگر تجهیزات پیشرفته را برای گروه‌هایی از جمله حزب‌الله لبنان، کتائب حزب‌الله عراق، جهاد اسلامی‌فلسطین، حماس و طالبان تامین می‌کرد.

معاون ترامپ همچنین مدعی شد که سردار سلیمانی حمله پیچیده ۲۰ ژانویه ۲۰۰۷ به مرکز هماهنگی نظامی‌در کربلا در عراق را رهبری کرد که در آن پنج سرباز آمریکایی کشته شدند. او به گروه‌های عراقی آموزش داده و راهنمایی‌شان می‌کرد تا حملاتی را علیه نیروهای آمریکایی و ائتلافی انجام دهند؛ که  مسئول مسقتیم مرگ ۶۰۳ تن از کارکنان آمریکایی و زخمی‌شدن هزاران نفر بودند.

پنس در پایان مدعی شده است که سردار سلیمانی، سوء قصد علیه سفیر عربستان سعودی در واشنگتن در دسامبر سال ۰۱۱، را سازمان‌دهی کرده و بر یک تلاش برای عملیات در خاک آمریکا نظارت داشته است و در حال طرح‌ریزی برای حملاتی قریب‌الوقوع علیه دیپلمات‌های آمریکای و کارکنان نظامی‌آن در منطقه بود.

به گزارش ایسنا، این ادعاهای بی‌اساس معاون وزیر امور خارجه آمریکا علیه سردار سلیمانی در حالی مطرح می‌شود که تنها یک نمونه‌ از مبارزات سردار سلیمانی در مقام فرماندهی نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران، متوقف کردن داعش به عنوان دست‌پرورده آمریکا و ابزار تروریستی آنها در منطقه بود.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند