احتمال کاهش ضریب نفوذ بیمه با اخذ مالیات از بیمه های عمر

نوامبر 29, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد کریمی‌امروز یکشنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۸ در حاشیه نشست تخصصی مدیران عامل شرکت‌های بیمه با رئیس سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران گفت: افزایش ضریب نفوذ بیمه از جمله تکالیف مجلس شورای اسلامی‌برای صنعت بیمه است. که این مهم با گسترش بیمه‌های عمر امکان پذیر است. اما متأسفانه در پیش نویس لایحه مالیات‌های مستقیم، پیشنهاد شده تا از بیمه‌های عمر، مالیات دریافت شود.

دبیر سندیکای بیمه گران افزود: چنانچه در بیمه‌های عمر و زندگی موفق عمل نکنیم، افزایش نفوذ ضریب بیمه محقق نخواهد شد. همانطور که در دنیا نیز بیش از ۵۰ درصد ضریب نفوذ بیمه مربوط به بیمه‌های عمر و زندگی است.

وی تصریح کرد: معافیت بیمه عمر و زندگی از مالیات سالهای سال است که اجرایی شده و هم اکنون نیز اجرایی می‌شود اما لایحه ای در مجلس هم اکنون در دست بررسی است که از این بیمه‌ها، مالیات دریافت شود اما ما در صنعت بیمه از نمایندگان درخواست می‌کنیم که این موضوع را مصوب نکنند.

کریمی‌با بیان اینکه چنانچه بیمه‌های عمر و زندگی مشمول دریافت مالیات شود، ضریب نفوذ بیمه به طور قطع افزایش نخواهد یافت، اظهار داشت: تکلیفی که نمایندگان مجلس برعهده صنعت بیمه قرار داده اند نیز عملیاتی نخواهد شد.

این مقام مسئول در صنعت بیمه گفت: اگر گوشواره‌هایی همچون مالیات به صنعت بیمه آویزان شود، این صنعت قادر نخواهد بود وظیفه اصلی خود را انجام دهد چرا که در شرایط کنونی به دلیل افزایش هزینه‌ها مردم به دنبال خرید بیمه‌های عمر و زندگی نخواهند آمد و ضریب نفوذ بیمه تحقق نمی‌یابد که هیچ کاهش هم می‌یابد که به ضرر همه مردم است. از نمایندگان مجلس تقاضا داریم که در این موضوع تجدیدنظر نمایند.

وی افزود: سهم اخذ مالیات از بیمه عمر و زندگی به طور قطع در مجموع درآمدهای مالیاتی بالا نخواهد بود پس باید ملاحظات لازم را در نظر گرفت.

کریمی‌در خصوص اخذ مالیات از بیمه شخص ثالث نیز گفت: نرخ بیمه شخص ثالث از سوی شورای عالی بیمه تعیین می‌شود و این نوع بیمه هم از مالیات معاف است و بنابراین به دلیل اینکه ضریب خسارت‌ها بالاست، شرکت‌های بیمه از محل بیمه‌های ثالث زیان ده هستند که تقاضا داریم مجلس نیز اخذ مالیات از آن را مصوب نکند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند