اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی کشور با ۳۲هزار فرصت شغلی

نوامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری عصر پنجشنبه در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در سالن غدیر استانداری گیلان با بیان اینکه گیلان ششمین استان امیدوار در زمینه رضایتمندی در بین استان‌های کشور است، اظهار کرد: گیلان شرایط مطلوبی برای ایجاد اشتغال در سایه برنامه ریزی درست و اندکی تلاش دارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صیانت از اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید را جز وظایف این وزارتخانه دانست و گفت: افزایش نرخ مشارکت در استان گیلان ۴۵.۳ درصد است که در مقایسه با میانگین کشوری در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی با بیان اینکه ۵۵ درصد از اشتغال موجود در کشور بر اساس دخالت دولت در حوزه‌های مختلف بویژه روستایی، جهاد و کمک‌های جهاد کشاورزی ایجاد شده است، افزود: در تسهیلات اشتغالزایی روستایی باید بر اساس یک طرح ادامه دار طی سالیان آینده بازگشت منابع بانکی با نرخ ۹درصد انجام شود.

شریعتمداری با تاکید بر مشارکت هرچه بیشتر بانک‌ها و ایجاد اشتغال پایدار، ادامه داد: نباید اشتغال پایدار را تنها بر اساس کد بیمه در نظر گرفت زیرا برای تنها ۳۸ درصد کد بیمه ایجاد شده است و بیش از ۶۲ درصد بیمه نشده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت‌های اشتغال فراگیر، تصریح کرد: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در سطح کشور سبب ایجاد اشتغال برای ۳۲ هزار در سراسر کشور شده که از این تعداد ۲۲۰ نفر مربوط به استان گیلان بوده است.

وی با بیان اینکه استان گیلان در تک فرزندی و سالخورده بودن رتبه نخست کشور را دارد، افزود: سالمندی در گیلان دلیل بومی‌ندارد و مهاجر از سایر استان به گیلان سبب  ورود افراد سالمند به این استان شده است.

وزیر تعاون با تاکید بر اینکه گیلان، استان پایلوت در حل مشکلات سالمندی خواهد شد، گفت: رشد نرخ تک فرزندی از جمله مشکلات و نگرانی‌هایی است که با برنامه ریزی حل می‌شود.

شریعتمداری با اشاره به مشکلات دخانیات گیلان، گفت: در گذشته دخانیات منحصر به استان گیلان بود اما امروز کشور در وضعیتی قرار گرفته که زمینه ورود برای کالاهای خارجی وجود دارد. هیچگاه در امور دخانیات دخالت نکرده‌ام و شرکت دخانیات گیلان رها نشده بلکه نیازمند مدیریت کارآمد و جدید است.

وی با اشاره به انتصابات و انتخابات کشور گفت: در انتصابات و انتخابات کشوری ما تنها طرفدار پرچم سفید هستیم و طرفدار هیچ رنگی نیستیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند