اجرای طرح جامع «هر خانه یک پایگاه سلامت» در کشور

نوامبر 10, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، سعید نمکی پیش از ظهر امروز سه شنبه در مراسم افتتاح بیمارستان سوانح و سوختگی کرمانشاه با بیان اینکه مردم کشور ایران آبدیده شرایط سخت هستند، اظهار داشت: در سیل فروردین امسال علی رغم اینکه بیش از ۲۵ استان کشور درگیر بودند اما در خدمات رسانی درنگ نشد و اجازه ندادیم هیچگونه اپیدمی‌در مناطق سیل زده به وجود بیاید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: در زلزله و سیل کرمانشاه هم علی رغم گستردگی حادثه اما خوشبختانه هیچ اپیدمی‌مشاهده نشد و این به عنوان یک افتخار برای کشور ما ثبت شد.

این مسئول در ادامه به دستاوردهای عرصه نظام سلامت در سالهای پس از انقلاب اسلامی‌اشاره کرد و گفت: در طول این دولت با طرح تحول نظام سلامت و رسیدگی به مناطق کمتر توسعه یافته و رسیدگی برای توسعه زیرساختها، کاهش پرداخت از جیب بیمار و گسیل نیروهای متخصص به مناطق محروم و برطرف کردن مشکل بیماریهای خاص و صعب العلاج تلاش‌های چشمگیری شده است.

نمکی خاطرنشان کرد: طی این سالها در اوج کسری منابع ۳ درصد سهم جی دی پی را به بخش سلامت توانستیم اضافه کنیم که در تاریخ کشورهای منطقه بی سابقه بوده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: امروز شاهد گسترش زیرساخت‌ها در مناطق کمتر برخوردار هستیم و در فاز دوم طرح تحول سلامت تلاش کردیم تقدم با پیشگیری بر درمان، درمان سرپایی و بستری و رسیدگی به نقاط کمتر توسعه یافته را دنبال کنیم.

طرحی برای جامع محور کردن بهداشت سلامت در دستور کار داریم /اجرای طرح جامع هر خانه یک پایگاه سلامت

وی افزود: طرح کنترل فشار خون که یکی از طرح‌های موفق بود در استان کرمانشاه به خوبی اجرا شد و همچنین برای دیابت و بهداشت روان برنامه خاصی در نظر داریم و همچنین طرحی برای جامع محور کردن بهداشت سلامت را نیز در دستور کار داریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طرح جامع هر خانه یک پایگاه سلامت خبر داد و گفت: برای الکترونیکی کردن پرونده سلامت به عنوان یکی از زیرساخت‌ها ریل گذاری‌های بسیار مهمی‌انجام شد که این ریل محل عبوری خواهد شد برای ورود پزشک خانواده، سیستم ارجاع و منطقی کردن اقتصاد که از گام‌های موثر خواهد بود.

نمکی خاطر نشان کرد: هر سال بیمه سلامت بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش هزینه داشت اما امسال علی رغم اینکه به طور متوسط قیمت خدمت ۱۶ درصد بالا رفته توانستیم آنرا ۲۰ درصد کاهش دهیم.

وی بیمارستان سوختگی را هدیه زیبایی از مقام معظم رهبری به مردم کرمانشاه و منطقه دانست و افزود: تردید ندارم دلخوشی رهبر رایحه ای خواهد بود از عشق و محبت برای منطقه زمانی که ایشان باخبر شوند که دلسوزی‌ها به ثمر نشسته است.

توسعه بیمارستان امام رضا(ع) را با جدیت به پیش می‌بریم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بحث توسعه بیمارستان امام رضا را با جدیت پیش خواهیم برد، اظهار داشت: ما می‌خواهیم کرمانشاه قطب پزشکی غرب کشور باشد و در همین راستا حرکت می‌کنیم.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر بهترین امکانات را به کرمانشاه گسیل می‌دهیم تا اینجا را به یک قطب بزرگ بهداشتی تبدیل کنیم.

نمکی خاطر نشان کرد: این پتانسیل در کرمانشاه وجود دارد و هم اکنون می‌بینیم که پزشکان فرهیخته، پرستاران حاذق، کادر پیراپزشکی در اینجا داریم لذا می‌توانیم به عنوان یک قطب قدرتمند تشخیص، درمانی و بازتوانی روی اینجا حساب می‌کنیم.

وی گفت: این کار می‌تواند هم برای مردمان منطقه ای که به اینجا ارجاع می‌شوند و هم به عنوان یک مرکز درآمدزایی منطقه برای جذب توریست سلامت مهم باشد.

کرمانشاه قطب مهم توریست سلامت می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان داشت: با توجه به این آب و هوای معتدل و نزدیکی به مرزهای کشور بتوانیم کرمانشاه را قطب مهم توریست سلامت کنیم و در این راستا هر نوع امکاناتی که لازم باشد مهیا می‌کنیم.

این مسئول بیان داشت: چه دلیلی دارد با فاصله ۲۰ کیلومتری تخت بیمارستان اضافه کنیم و منابع کشور را در آن جمع کنیم الان جاهایی داریم که ضریب اشغال زیر ۲۰ درصد دارند که با فشار دوستان و بی برنامگی ما در وزارت بهداشت این کلونی‌های هزینه بر که دهانهای باز برای جذب منابع ملی است را ایجاد کردیم و در هیچ جای دنیا اینطور منابع ملی را دور نمی‌اندازند.

نمکی اظهار داشت: امسال وزارت بهداشت را با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری تحویل گرفتم، ۱۰ هزار میلیارد تومان از بیمه تامین اجتماعی طلب داشتیم، ۵ هزار میلیارد تومان پول بیمه سلامت عقب بود و ۵ هزار میلیارد تومان هم شب عید برنامه و بودجه پول نداشت که بپردازد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: ۳ درصد داروی وارداتی کشور ۲ و نیم برابر ۹۷ درصد از تولیدات داخلی ارز می‌برد این میزان را کجا می‌برند و این سهم بازار را از کجا پیدا کردند.

این مسئول بیان داشت:چرا دارویی که یک ماه طول عمر مریض را نمی‌تواند اضافه کند با هزار ترفند در لیست دارویی مملکت وارد کردند و چرا فکر می‌کنید بیمه‌‌ها زمین خوردند، بخاطر این دکان‌هایی که باز کرده بودیم برای کسانی که روز به روز پول بالای پول می‌گذارند.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:  خدمت شما نباید آلوده به سیاست شود و بدون توجه به آئین و مکتب و یا مخالف یا موافق دولت بودن باید به مردم خدمت کنید.

وی افزود: ما بعنوان یک وزارتخانه کاملا فنی و حرفه ای در تمام حوادث در کنار مردم خواهیم بود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند