اجرای طرح بیمه سلامت، نظام ارجاع و پزشک خانواده در کشور ضروری است

اکتبر 28, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، همایش هفته سلامت، ظهر چهارشنبه با حضور هدایت الله جمالی پور استاندار، داود محمدی و سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی، محمد‌هاشمی‌مدیرکل روابط عمومی‌سازمان بیمه سلامت کشور، مدیران دستگاههای اجرایی، مدیران داروخانه، آزمایشگاهها، فیزیوتراپی، پزشکان عمومی‌و متخصص طرف قرارداد با بیمه سلامت استان در سالن دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

سیده حمیده زرابادی در این همایش گفت: طرح تحول سلامت و بیمه رایگان از طرح‌هایی خوبی است که باید کمک کنیم در مسیر اصلی خود قرار گرفته و از اهداف تعیین شده دور نشود.  

وی بیان کرد: به نظر می‌رسد با رایگان شدن برخی خدمات بیمه ای شاهد افزایش بی رویه مراجعه به پزشکان متخصص، بالا رفتن تعداد جراحی‌ها، افزایش مصرف دارو هستیم که اگر این روند ادامه یابد هزینه‌های بیشتری به نظام تحمیل خواهد شد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی‌تصریح کرد: باید با فرهنگ سازی زمینه برخورداری مناسب و مطلوب نیازمندان از طرح بیمه سلامت را مهیا کنیم که در این میان از نقش تشکل‌های مردم نهاد در حوزه سلامت غفلت شده است.

زرآبادی بیان کرد: برای نمونه با اجرای طرح آبیاری نوین در بخش کشاورزی که باید میزان مصرف آب کاهش می‌یافت شاهد توسعه کشت شدیم و عملا این طرح نتوانست به کاهش میزان مصرف آب کمک کند و در بخش کشاورزی سنتی بیش از ۴۰ درصد آبها هدر می‌رود.

وی افزود: طرح بیمه سلامت ایده بسیار خوبی است که ارائه شد و مجلس هم بیشترین بودجه را به این بخش اختصاص داده اما با فرهنگ سازی باید در مسیر تعیین شده حرکت کند.

زرآبادی اظهارداشت: باید کمک کنیم تا دولت الکترونیک هم سریعتر محقق شود و در صورت اجرای نطام ارجاع و پزشک خانواده دستاوردهای این طرح بیشتر خواهد شد.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی‌از کمبود تجهیزات درمانی در بیمارستانهای استان انتقاد کرد و یادآورشد: باید کمک کنیم تا وضعیت تخت‌های بیمارستانی، تجهیزات پزشکی و دارویی استان بهتر شود تا خدمات بیشتری به شهروندان ارائه شود.

در ادامه از ۱۵ نفر از پزشکان عمومی‌مراکز بهداشت روستایی، پزشکان متخصص، مسئولان داروخانه‌ها،  آزمایشگاه، فیزیوتراپی، دفاتر پیشخوان طرف همکار بیمه سلامت و خبرنگاران خبرگزاری مهر، هفته نامه‌های تابان و حدیث قزوین به دلیل همکاری صمیمانه با بیمه سلامت استان تجلیل شد.    .  

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند