اجتماع عظیم عزاداران حسینی در امامزاده شاه کرم اصفهان

اکتبر 16, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حدود ۵۰ روز است که پرچم عزای حسینی در سرتاسر کشور برافراشته است و تاکنون بیش از چهار میلیون ایرانی از سرتاسر کشور در همایش عظیم پیاده روی اربعین شرکت داشته اند و به یقین با نزدیک شدن به اربعین حسینی این شور حضور را به شکل پررنگ تری در کربلای معلا شاهد خواهیم بود.

به یقین این روزها دلهای بسیاری از دلدادگان حسینی که به هر دلیلی امکان حضور در کربلا و توقیف زیارت امام حسین (ع) را از نزدیک نداشته اند در سینه می‌تپد و اشک دلتنگی در روز اربعین حسینی بر گونه‌هایی جاری خواهد شد که سال پیش را در جوار حرم سیدالشهدا سپری کرده ‌اند اما امسال توفیق حضور در این مکان مقدس را ندارند.

رسم  ۲۳ ساله اصفهانی‌ها در پیاده روی تا حرم امامزاده شاه کرم (ع)

هر ساله در سرتاسر استان اصفهان همانند بسیاری از دیگر نقاط کشور مراسم‌های بسیاری برای جاماندگان اربعین برگزار می‌شود و رسم است که مردم  بخشی از مسیر تا حرم امامزادگان معروف در استان اصفهان را جاماندگان به یاد این همایش عظیم حسینی با پای پیاده طی می‌کنند؛ رسمی‌که بیش از ۲۳ سال است از سوی مردم شهر اصفهان از میدان لاله تا امامزاده جعفر (ع) معروف به شاه کرم برپا می‌شود.

امامزاده جعفر (ع)، که مشهور به امام‌زاده شاه کرم بوده است، فرزند بدون واسطه امام هشتم (ع) است و در کتب حدیث شیعه و سنی، فرزند سوم امام علی بن موسی الرضا (ع) به شمار آمده است و ایشان را جعفر بن الرضا (ع) و به تعبیر دیگر ابن الرضا می‌خوانند.

نقل است که از این امامزاده بزرگوار، کرامات فراوانی ظاهر شده است  که مورد توجه مردم قرار گرفته و به همین  دلیل به امام زاده شاه کرم شهرت یافته است.

در این ارتباط عضو هیئت امنای آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به روایات فراوانی که در باب پیاده روی اربعین آمده است، اظهار داشت: این اجتماع عظیم مردمی‌متاسفانه مورد سانسور شدید خبری رسانه‌های دنیا قرار دارد.

محمدرضا رجالی با اشاره به اینکه در این روزها دل‌های بسیاری روانه کربلاست اما بسیاری از مردم نمی‌توانند در این همایش عظیم شرکت کنند، ابراز داشت: بر این اساس همانند بسیاری از نقاط کشور  در روز اربعین بسیاری از مردم اصفهان و ساکنان منطقه لاله از این میدان تا امامزاده شاه کرم که مزار ایشان در جوار فرودگاه شهید بهشتی اصفهان قرار دارد را با پای پیاده طی می‌کنند و یک اجتماع عظیم ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفری در این مکان شکل می‌گیرد.

برگزاری تعزیه با حضور ۲۰۰ بازیگر در صحن امامزاده شاه کرم

 عضو هیئت امنای آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) تاکید کرد: مراسم روز اربعین در این منطقه با مشارکت مردم و همکاری ۲۰ نهاد از استان اصفهان به شکل گسترده‌ای از ساعت ۶صبح تا شامگاه برگزار می‌شود.

وی ابراز داشت: در این روز مراسم‌های مختلفی مانند عزاداری، برگزاری تعزیه با حضور ۲۰۰ بازیگر را شاهد هستیم ضمن اینکه برپایی عزاداری، برپایی نماز جماعت ظهر به امامت حضرت آیت الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در استان  اصفهان، برگزاری ۳ نمایشگاه فرهنگی و مذهبی و اجرای برنامه‌های متنوع توسط فرهنگسرای آستان در محوطه امامزاده از دیگر برنامه‌هایی است که برای خدمات‌رسانی به زوار این روز آماده شده است.

حضور گردشگران داخلی و خارجی در مراسم عزاداری اربعین

رجالی با اشاره به اینکه بیمه حوادث برای زوار حسینی توسط آستان مقدس امامزاده شاه کرم انجام شده است، ادامه داد: نکته جالب اینکه در این روز تعدادی از گردشگران داخلی و خارجی نیز در این مراسم  عزاداری اربعین حضور دارند.

وی با اشاره به در نظر گرفتن پارکینگ بزرگ با ظرفیت ۲۰ هزار خودرو در جوار امامزاده گفت: همچنین محل‌های جداگانه ای برای استقرار خودروهای شخصی، اتوبوس‌های شرکت حمل و نقل درون شهری، خودروهای هیئات مذهبی و معلولین در این مکان در نظر گرفته شده است تا زائران حسینی با خیال راحت بتوانند در این مکان برای عزاداری حضور پیدا کنند.

پروازهای فرودگاه شهید بهشتی در روز اربعین برقرار است.

 عضو هیئت امنای آستان مقدس امامزاده جعفر(ع) اضافه کرد: در روز اربعین عبور و مرور خودروهای سنگین در  محور منتهی به امامزاده ممنوع است اما پروازهای فرودگاه شهید بهشتی در روز اربعین برقرار است.

وی با اشاره به اینکه موکب‌هایی در طول مسیر  توسط مردم و به شکل خودجوش برای پذیرایی از زائران فراهم آمده است که امنیت جاده ای محل استقرار آنها برای تردد زائران تامین شده است، گفت:  با توجه به پیش بینی تعداد زیاد زائران در امامزاده شاه کرم و ضرورت آماده سازی غذا برای تعداد زیاد گردشگران ساعت‌ها قبل از پذیرایی، برای حفظ سلامتی زائران پذیرایی متمرکز ناهار روز اربعین را در این مکان نداریم.

پذیرایی از زوار اربعینتوسط هشت موکب در امامزاده شاه کرم

رجالی تاکید کرد: در این روز پذیرایی از زوار اربعین توسط هشت موکب که در محوطه امامزاده جعفر معروف به شاه کرم مستقر هستند انجام می‌شود.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند