اتمام تست سل و بروسلوز در گاوداری های صنعتی و نیمه صنعتی فامنین

دسامبر 8, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، محمود مشهوری ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره دامپزشکی فامنین در راستای حفظ سلامت و بهداشت مصرف کنندگان به صورت دوره ای و پیوسته نسبت به اجرای عملیات تست سل و بروسلوز در دامداری‌های صنعتی و نیمه صنعتی شهرستان اقدام می‌کند که در همین راستا از ابتدای سال جاری بیش از  ۵ هزار ۵۳۲ رأس دام تحت پوشش تست سل و تعداد یک هزار و ۸۲۵ مورد خونگیری در گاوداری‌های صنعتی و نیمه صنعتی فامنین انجام شده است.

وی گفت: بیماری سل و بروسلوز از مهمترین بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام است که بیشتر در نتیجه مصرف مواد لبنی غیر پاستوریزه، تماس با دام آلوده و مصرف فرآورده‌های خام دامی‌آلوده به انسان منتقل می‌شود.

مشهوری افزود: یکی از راه‌‌های مبارزه و کنترل بیماری‌های دامی‌انجام تست‌های غربالگری برای تشخیص دام‌های مشکوک و آلوده در فارم و ردیابی این دو بیماری در کشتارگاه‌ها است و مبارزه با بیماری‌های مشترک به ویژه سل و بروسلوز با قوت و پیگیری ویژه در این شهرستان در حال پیگیری است.

مشهوری در ادامه گفت: با توجه به الزامی‌شدن شناسایی دام‌های بومی‌کشور با طرح ملی پلاک کوبی و در کنار آن بیمه اجباری دام، ارائه خدمات بهداشتی به دامداران در حوزه بیماری‌های مشترک مانند تست سل و خونگیری برای  شناسایی دام‌های آلوده به تب مالت منوط به بیمه و پلاک کوبی دام‌ها توسط دامداران است.

وی افزود: پیشگیری از بروز خسارات اقتصادی به دامداران به واسطه بیماری‌های مشترک و واگیر دام همواره از دغدغه‌های مسئولین و دامداران بوده که با عملیاتی شدن این طرح تا حد زیادی قابل جبران است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند