ابزار جدید مالی برای افزایش ضریب نفوذ بیمه/ کارکرد اوراق بهادار بیمه‌ای تشریح شد

نوامبر 23, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمید کردبچه رئیس پژوهشکده بیمه در پنل تخصصی تأمین ابزار مالی که در حاشیه ششمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه و خصوصی سازی برگزار شد اظهار کرد: اوراق بهادار بیمه ای در سه دسته با هدف تأمین مالی اتکایی و بیمه‌های زندگی می‌توانند عرضه و موجب افزایش ضریب نفوذ بیمه شوند.

وی با تأکید براینکه محاسبات ریسک اوراق بهادار انجام نشده است گفت: در سه دهه اخیر یکی از مهمترین نوآوریها در صنعت مالی اوراق بهادار سازی است که مهمترین دلیل برای حرکت در این مسیر گریز از محدودیت‌های قانونی است.

وی گفت: انتقال ریسک و تأمین مالی مهمترین هدف برای استفاده از اوراق بهادار بیمه‌ای است که در نهایت می‌تواند افزایش ضریب نفوذ بیمه را به دنبال داشته باشد.

خامصیان عضو هیئت مدیره پژوهشکده بیمه در ادامه به تشریح مزایا و نحوه کارکرد ابزارهای مالی پرداخت و گفت: ابزارهای مالی از نظر قانونی و مبانی نظری محدودیت ندارند؛ ممکن است دریک محیط کوچک ابزار خاص همان محیط طراحی شود که کمکی برای حل مشکلات آن باشد.

وی با تأکید براینکه مشکلات مالی و پولی با طراحی ابزارهای مالی رفع می‌شود افزود: هر شرکت یا سازمان می‌تواند متناسب با نیازهای خود ابزار مالی طراحی کند.

عضو هیئت مدیره پژوهشکده بیمه یکی از رفع مشکل بیمه نامه‌های قسطی و افزایش نقدینگی شرکتهای بیمه را از مزایای استفاده از اوراق بهادار بیمه‌ای دانست و ادامه داد: مشکل این است که کمی‌محافظه کاری برای اوراق بهادار و استفاده از ابزارهای مالی وجود دارد که اگر این محافظه کاری برداشته شود قطعا استفاده از این ابزارهای مالی می‌تواند کمکی برای حل مشکلات شرکت‌های بیمه باشد.

خامصیان یکی از کارکردهای استفاده از اوراق بهادار بیمه‌ای را در بیمه‌های زندگی نام برد و افزود: اوراق بهادار بیمه‌های زندگی می‌تواند به گسترش بازار اتکایی کمک کند جرا که با جذب ارزش فعلی دارایی‌های آتی بیمه‌های زندگی و انتقال ریسک مرگ و میر فاجعه آمیز به خارج از صنعت بیمه می‌تواند مشکلات این بخش را کم کند.

وی به شرکت‌های بیمه توصیه کرد که در خصوص استفاده از اوراق بهادار بیمه‌های زندگی با بانک‌ها رقابتی را آغاز کنند که موجب تقویت انگیزه بیمه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این بخش شود. 

به گفته عضو هیئت مدیره پژوهشکده بیمه استفاده از اوراق بهادار بیمه زندگی می‌تواند مشکلات در حوزه بازخرید این بیمه نامه‌ها را رفع کند. ضمن آنکه اوراق بهادار بیمه‌ای اتکایی می‌تواند کمک کند تا ریسک‌های بزرگ جهت سرمایه‌های مورد نیاز پوشش داده شود.

خامصیان با تأکید بر انتقال ریسک‌های بزرگ به خارج از صنعت بیمه با استفاده از اوراق بهادار اتکایی گفت: اوراق بهادار می‌تواند افزایش نقدینگی شرکت‌های بیمه را به همراه داشته باشد. ضمن اینکه این اوراق در سرمایه گذاری مشترک می‌تواند جهت مشارکت در سرمایه گذاری‌های بزرگ و پربازده استفاده شود.

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند