آموزش و پرورش نباید تحت تاثیر مشکلات اقتصادی و اجتماعی قرار گیرد

نوامبر 30, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی ظهر دوشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی معلولان در همدان گفت: نوع نگاه رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور به تعلیم و تربیت رشد یافته و متعالی و مبتنی بر نیازهای امروز جامعه تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به خدمات معلمان به جامعه گفت: انسان هر اندازه به جامعه خدمت کند در واقع به خود خدمت کرده و هر کاری که معلمان انجام داده اند بازتاب آن به خودشان بر می‌گردد به طوری که انسان وقتی با نیت پاک عملی را انجام می‌دهد پژواک آن عمل را در زندگی خود خواهد دید.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی‌افزود: اساس هستی و زندگی انسان خدمت رسانی به مردم است زیرا در کارهای خوب انرژی حیات ساطع می‌شود و انرژی حیات سعادت کل جامعه راتضمین می‌کند.

وی بااشاره به سختی کار در مدارس استثنایی گفت: زیباترین وجه شخصیت معلم، رحمانیت اوست و در رفتار معلمانی که دراین حیطه کار می‌کنند محبت و لطافت رفتاری موج می‌زند زیرا معصومیت دانش آموزان در رفتار این معلمان نمود پیدا می‌کند.

حاجی بابایی گفت: جامعه معلمان غالبا زندگی‌های ارزشمند و آبرومند و با دستاوردهای خوبی دارند و ثمره زندگی پاک معلمان فرزندان خوبی است که حاصل تلاش‌های صادقانه آنهاست.

وی افزود: جامعه باید معلم را بشناسد و به صورت ویژه به جایگاه آموزش و پرورش نگاه کند زیرا شقاوت و سعادت جامعه از این نقطه شروع می‌شود.

آموزش و پرورش باید به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس اظهار داشت: من از نوع نگاه دولت به آموزش و پرورش به شدت گله دارم زیرا آموزش و پرورش نباید تحت تاثیر مشکلات  اقتصادی و اجتماعی قرار گیرد بلکه باید آموزش وپرورش به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود.

وی افزود: ما برای تعلیم و تربیت در کشور هزینه نمی‌کنیم و این برخلاف سیاست‌های کلی نظام است چرا که رویکرد آموزش و پرورش سرمایه محور است و نباید آموزش و پرورش را به نگاه هزینه ای نگریست.

حاجی بابایی بابیان اینکه مجلس در نوع نگاه به آموزش و پرورش کوتاهی کرده است، گفت: باید امکانات جامعه در اختیار تعلیم و تربیت قرار گیرد اما هم دولت و هم ما نمایندگان مقصر هستیم زیرا باید آموزش و پرورش را به خاطر آموزش وپرورش حمایت کرد.

وی با تشبیه آموزش و پرورش به اتاق شیشه ای گفت: آموزش و پرورش اتاقی شیشه ای و آسیب پذیر است و باید کمک کرد تا جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: در این حیطه باید با احتیاط وارد کار نقادی شد و نقد نباید ناجوانمردانه باشد زیرا اگر آموزش وپرورش ناامن شود تعلیم وتربیت ناامن می‌شود و ازاین رو تعلیم وتربیت را نباید مورد هجمه قرار دهیم زیرا خود ناگزیر به پرداخت هزینه آن خواهیم شد.

وی با اشاره به اجلاس جهانی که درحیطه آموزش و پرورش برگزارشده بود، گفت: درجلسه ای که با فیدل کاسترو به نکته ای اشاره کرد که گرچه من برای کشورم کارهای زیادی انجام نداده ام اما دو کارمهم زیربنایی امنیت کشورم را بیمه کرده است که یکی آموزش و دومی‌بهداشت است.

انعطاف سیستم آموزش وپرورش باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیاز همه دانش آموزان باشد حاجی بابایی گفت: دراین خصوص مقام معظمرهبری نیز چندین بار اشاره کرده اند که باید زمینه ای ایجاد شود که افراد دارای نیاز به درمان و بهداشت دغدغه ی دریافت خدمات را نداشته باشند و در حیطه آموزش وپرورش نیز باید انعطاف سیستم به گونه ای باشد که پاسخگوی نیاز همه دانش آموزان باشد.

وی به ضرورت تامین زیر ساخت‌های لازم برای تسهیل آموزش وپرورش اشاره کرد وگفت: ضرورت دارد از هزینه‌های سایر بخش‌ها کاسته و برای ایجاد آموزش وپرورش کیفی به اعتبارات این سیستم افزوده شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی‌به ظرفیت ارزشمند اردوگاه دانش آموزان استثنایی در استان همدان اشاره کرد وگفت: این پروژه  بین المللی که دربهترین نقطه شهر همدان قرار دارد در طول ۲۰ سال گذشته تکمیل نشده و ضرورت دارد با تامین اعتبار لازم برای استفاده معلمان و دانش آموزان آموزش وپرورش استثنایی کشور در اسرع وقت به بهره برداری برسد.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند