آمار تولد و ازدواج در استان قزوین کاهش یافته است

دسامبر 13, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، شورای راهبردی جمعیت استان قزوین عصر یکشنبه در استانداری قزوین تشکیل جلسه داد.

حسن وفایی در این جلسه اظهارداشت: نرخ ازدواج در استان کمتر از استاندارد کشوری است و در هشت ماهه امسال در کشور میزان ازدواج ۶.۷ در هزار و در استان ۶.۱ و میزان طلاق در کشور ۲.۱ و دراستان ۲.۲ در هزار است.

وی گفت: میزان طلاق در استان یک دهم در هزار بیش از از میانگین کشوری و ازدواج کمتر از نرم کشوری است.

وفایی تصریح کرد: اطلاق سن بیشتر از ۲۰ سال زن با مرد که به عنوان اختلاف نامتعارف تعریف شده در هشت ماهه امسال برای دختران زیر ۱۵ سال هیچ موردی ثبت نشده اما در سال گذشته ۴ مورد اختلاف سنی نامتعارف در ازدواج مشاهده شده است اما در سن طلاق موضوع نامتعارف نداشتیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در شورای راهبری جمعیت استان گفت: تاکید رهبری بر افزایش موالید، توانمندسازی جمعیت کار، کاهش سن ازدواج و مرگ و میر است که برنامه‌های مختلفی با کمک دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

وفایی یادآورشد: ارائه مشاوره ژنتیک در قبل و پس از ازدواج، آموزش‌های تخصصی ازدواج برای ۱۹ هزار و ۷۷۶ نفر، اختصاص یک میلیارد تومان برای آموزش، ۵۰ میلیون تومان کمک به بهزیستی برای راه اندازی مرکز جامع مراقبت از خانواده، آموزش مهارت زندگی، شناسایی ۱۴۲۱ مورد همسرآزاری، ۱۱۵۸ مورد مشاوره سلامت روان و آموزش ۹ هزار زوج جوان توسط علوم پزشکی از کارهای انجام شده است.

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین بیان کرد: برگزاری ۶۴ دوره تخصصی برای ۱۸۳۴ نفر و آموزش مهارت‌های زندگی برای ۷۰ هزار نفر از والدین توسط آموزش و پرورش، برپایی کارگاه آمزوشی برای ۷۵۰۵ نفر از کارکنان فرهنگی، ۳۶۸ نفر دوره حین خدمت و ۱۸ هزار و ۸۱۶ نفر آموزش دوره روان شناسی، آموزش ۵۰ هزار و ۹۱۰ نفر از جوانان ازدواج کرد،اجرای طرح حامی‌در ۲۰ مدرسه، اجرای طرح بشری و پوشش مدارس شبانه روزی برای ۲۰۰ نفر از دختران دانش آموز، تربیت ۲۵ همت یار سلامت روان از دیگر فعالیتهاست.

وی اظهارداشت: توسط بهزیستی نیز ارائه خدمات روان شناختی به ۷۹ هزار و ۳۸۹ کودک، مددکاری اجتماعی و غربالگری بینایی سنجی ۲۰۰۰ کودک، اجرای بیمه سلامت برای ۱۰۰۰ نفر، راه اندازی باشگاه جوان برای ۱۰۰ دانش آموز توسط اداره کار، از دیگر کارهای صورت گرفته است.

وفایی گفت: از مجموع یک میلیون و ۲۰۳ هزار نفر جمعیت استان بیش از ۸۹۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند و ۴۸۰۰ کارت ملی آماده تحویل است که شهروندان مراجعه نکرده اند.

مرگ و میر سالانه ۷ هزار نفر در استان

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین بیان کرد: سالانه حدود ۱۸ هزار تولد و ۷ هزار فوت در استان ثبت می‌شود.

  

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند