آمادگی وزارت رفاه برای اجرای آزمون وسع

نوامبر 1, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد میدری گفت: مطابق بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه “پوشش بیمه سلامت برای تمامی‌آحاد جمعیت کشور اجباری بوده و برخورداری از یارانه دولت جهت حق‌ سرانه بیمه از طریق ارزیابی وسع و ضوابط ذیل و براساس آیین‌نامه‌ای خواهد بود که به تصویب هیأت وزیران می‌رسد”. آیین نامه اجرایی بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه در شهریور امسال در هیئت وزیران مصوب شد.

وی ادامه داد: براساس ماده ۲ آیین نامه مذکور افراد فاقد بیمه پایه سلامت، بیمه شدگان مناطق روستایی، عشایری و شهر‌های با جمعیت کمتر از بیست هزار نفر و همچنین بیمه شدگان شهری صندوق بیمه همگانی رایگان سازمان و اقشار تحت پوشش نهادهای حمایتی، مشمول این آیین نامه هستند.

 معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی یاد آورشد: بر اساس ماده۸ آیین نامه، کلیه بیمه شدگان مشمول در ماده ۲ ظرف مدت یک سال از ابلاغ این آیین نامه ارزیابی وسع می‌شوند.

میدری یاد آورشد: بر اساس تبصره ۱ ماده ۱۱ آیین نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است بر اساس اطلاعات ثبت شده در پایگاه اطلاعات ایرانیان خانوارهای متقاضی استفاده از یارانه دولت جهت حق سرانه بیمه پایه درمان را بر اساس فهرست اعلامی‌از سوی سازمان، مورد ارزیابی وسع قرار دهد و نتایج آن را ظرف یک ماه به سازمان  بیمه سلامت اعلام کند.

وی افزود: با توجه به موارد گفته شده، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی متولی ایجاد پوشش بیمه پایه اجباری در کشور و ایجاد سازو کارهای لازم برای ثبت نام موارد جدید است و در صورتی که متقاضی جدید خواستار استفاده از یارانه دولت برای پرداخت حق سرانه بیمه باشد باید اطلاعات از سازمان به وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی برای  انجام ارزیابی وسع ارسال شود.

 معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون گفت: در جهت اجرایی کردن استحقاق سنجی این افراد زیرساختهای لازم در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  برقرار است. در صورت هر گونه اعتراض به نتیجه ارزیابی وسع بر اساس اطلاعات ثبتی در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، طبق ماده ۹ پاسخگویی بر اساس شیوه نامه‌ای خواهد بود که  توسط وزارت و سازمان بیمه سلامت ایران تهیه و ابلاغ می‌شود. درهر حال  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سامانه لازم جهت پاسخگویی به اعتراض احتمالی ناشی از عدم صحت اطلاعات پایگاه رفاه ایرانیان را پیش بینی کرده است.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند