آماده پرداخت خسارت های حوادث رانندگی ظرف کمتر از ۳ روز هستیم

اکتبر 22, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار مهر، علی جباری ظهر پنجشنبه در دیدار با رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان داشت: اولین مجوز شعبه استانی صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور مربوط به استان کرمان بود که پس از آن در ۲۸ استان این صندوق را راه‌اندازی کردیم که باعث شده مردم راحت تر به این صندوق‌ها دست یابند.

وی افزود: بخش عمده کار در حوزه قضایی و انتظامی‌انجام می‌شود و وقتی حوزه ما در شهرستان مربوطه وجود داشته باشد کار راحت تر انجام می‌شود.

مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور گفت: ما سالیانه به قربانیان حوادث رانندگی ۸۰ میلیارد تومان کمک کرده‌ایم.

جباری تصریح کرد: در یک زمان بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر زندانی حوادث رانندگی در کشور داشتیم اما امروزه زندانی حوادث رانندگی بدهکار کمتر داریم و شاید تعداد آنها ۲۰۰ نفر باشد که در حال رسیدگی به مشکلات آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه باید مطالبه‌گری در این بحث داشته باشیم، افزود: بر اساس قانون در سال گذشته بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان به حوادث رانندگی کمک پرداخت کردیم.

مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور یادآور شد: سال گذشته ۱۷ هزار نفر کشته در اثر حوادث رانندگی داشتیم که حاصل سه عامل جاده نا ایمن، خودروی ناایمن و رفتار ترافیکی ناایمن بوده است.

کرمان وضعیت خوبی در بحث حوادث رانندگی ندارد

جباری با بیان این که استان کرمان وضعیت خوبی در بحث حوادث رانندگی ندارد، گفت: امسال کرمان در پنج ماهه اول ۵۰۰ کشته در جاده‌های استان داشته که از این حیث رتبه چهارم را در کشور را به خود اختصاص داده همچنین طبق آمار پنج هزار نفر مصدوم در کرمان در این بازه زمانی وجود داشت که جایگاه خوبی نیست.

وی افزود: با حضور و تلاش همکاران در استان کرمان در شش ماهه اول ۴۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت کردیم ۶۰۰ نفر از خانواده‌های قربانیان کمک کردیم و ۲۰۰ نفر را یا از زندان آزاد کردیم یا مانع ورودشان به زندان شدیم.

جباری گفت: برای آموزش در زمینه راهنمایی و رانندگی آماده همکاری هستیم؛ تجهیز پلیس به سامانه‌های هوشمند برای استان کرمان یک ضرورت است.

مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور به بحث ارتقا کیفیت ایمنی وسایل نقلیه اشاره کرد و ابراز داشت: در سطح استان کرمان تعداد زیادی وسایل نقلیه داریم که رانندگان آنها بدون گواهینامه و بدون بیمه در حال رانندگی هستند که باید از این مساله جلوگیری شود.

وی گفت: همچنین استان کرمان نیاز به تجهیزات ایمنی راهها دارد لذا با نصب علایم و تابلوها و ایجاد سرعت گیر می‌توان جلوی تصادفات را گرفت.

جباری در ارتباط با مدت زمان رسیدگی به خسارات گفت: مدت رسیدگی به خسارت‌ها قبلا شش ماه طول می‌کشید که امروز به زیر هفت روز رسیده و بر اساس ضوابطی که در قانون گذاشته شده باید پروسه طی شود لذا ما آمادگی داریم زیر سه روز هم خسارت را پرداخت کنیم.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند