آماده ایم داروی ایرانی را با ارزان ترین قیمت صادر کنیم

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید نمکی، در دیدار دکتر «احمید محمد عمر» وزیر بهداشت دولت لیبی، با تاکید بر اهمیت روابط ایران با کشور دوست و مسلمان لیبی، خاطرنشان کرد: امیدواریم که دولت وفاق ملی در کشور لیبی بتواند هرچه زودتر به یکپارچگی و ایجاد وحدت ملی در کشور لیبی کمک کند و این یکپارچگی و وفاق ملی بتواند در اشاعه تندرستی و سلامت و سیاست‌های پایدار در کشور دوست ما لیبی، موثر باشد.

وی افزود: آقای احمید بن عمر، در طول مدت حضورشان در ایران با شرایط بهداشتی و درمانی در کشور ما بیشتر آشنا خواهند شد.

نمکی عنوان کرد: خوشبختانه ما در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، در نظام سلامت دستاوردهای بسیار حائز اهمیتی داشتیم، از جمله اینکه در روستاها و نقاط دور افتاده این مملکت زیرساخت‌های نظام سلامت را فراهم کرده و توانستیم مرگ و میر گروه‌های آسیب پذیر را در کشورمان به میزان چشمگیری کاهش دهیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در حال حاضر در روستاهای کشورمان و نقاط دور افتاده حداقل ۱۷ هزار خانه بهداشت داریم؛ همچنین، هزاران مرکز بهداشتی درمانی شهری و روستایی و مراکز بیمارستانی در اقصی نقاط کشور داریم. با ادغام آموزش پزشکی در نظام بهداشتی درمانی کشور و تشکیل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز توانستیم آموزش پزشکی را در کشورمان توسعه دهیم و از نیروهای تخصصی پزشکی بی نیاز باشیم.

وی گفت: در حال حاضر ۶۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در کشور داریم که سالانه هزاران طبیب را در رشته‌های علوم پزشکی تربیت می‌کند.

نمکی اظهار کرد: امروزه، در زمینه ارائه خدمات درمانی، نیازمند کشورهای دیگر نیستیم و در حال حاضر، پذیرای بیماران خارجی برای دریافت خدمات درمانی در کشورمان هستیم.

وی گفت: با شروع طرح تحول نظام سلامت در دولت دکتر روحانی، حوزه سلامت اولویت اول دولت معرفی شد و سهم نظام سلامت از GDP حداقل سه درصد افزایش پیدا کرد. این موضوع باعث شد که پرداختی از جیب بیماران به خصوص در هزینه‌های کمرشکن بستری کم شود.

نمکی ادامه داد: در این دوره، پوشش بیمه همگانی سلامت را افزایش دادیم و موفق شدیم خدمات نظام سلامت را در دورترین نقاط کشور به خصوص نقاط کمتر برخوردار توسعه دهیم و همچنین، توانستیم، برای ماندگاری پزشک در نقاط محروم و کمتر برخوردار ایجاد انگیزه اقتصادی کنیم.

وی گفت: در حال حاضر اولویت ما پیشگیری بر درمان و در وهله بعدی، درمان سرپایی بر درمان بستری است. همچنین، با ایجاد پرونده الکترونیک سلامت برای آحاد مردم و ایجاد سیستم ارجاع و پزشکی خانواده در سطح ملی، گام‌های موثری را برداشتیم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: از دستاوردهای مهم ما بعد از انقلاب اسلامی، خودکفایی در عرصه دارویی کشور است. قبل از انقلاب با اینکه بسیاری از کمپانی‌های خارجی در کشور ما حضور داشتند، با توجه به جمعیت کم آن زمان، فقط ۲۵ درصد از داروهای مورد نیازمان در داخل تامین می‌شد. اما در حال حاضر با بیش از ١٠٠ کارخانه داروسازی بزرگ و ده‌ها شرکت دانش بنیان کوچک و بزرگ، بیش از ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز مردم کشور را در داخل تامین می‌کنیم.

نمکی گفت: برای سه در صد دارویی که از خارج وارد می‌کنیم هم برنامه مفصلی داریم تا در یک دوره سه ساله داروهای مورد نیاز کشور را در داخل کشور تامین کنیم؛ در حال حاضر نیز آمادگی داریم تا تمامی‌این امکانات و تجارب را در اختیار عزیزان دوست و برادر لیبی، قرار دهیم.

وی با اشاره به اعلام همکاری کشورمان در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی، افزود: همچنین می‌توانیم تجاربمان را در زمینه گسترش PHC که گام بزرگی برای عبور به سمت UHC  است، در اختیار لیبی قرار دهیم.

وزیر بهداشت بیان کرد: جای امیدواری است که در پایان این نشست، به دستاوردهای مطلوبی در راستای اشاعه سلامت در منطقه و جهان برسیم و همچنین، بتوانیم در قراردادهای دو جانبه بین جمهوری اسلامی‌ایران و کشور لیبی، یکدیگر را در این راه پرخطر همراهی کنیم.

نمکی در بخش دیگری از سخنان خود در این دیدار، بیان کرد: کشور ما نیز همانند لیبی دوران سخت جنگ را طی کرده و کشور عراق هشت سال با تحریک آمریکا که اکنون نیز تحریم‌های ظالمانه را به ما تحمیل می‌کند، به ما حمله کرد. کشورهای زیادی نیز با فروش سلاح و کمک‌های اقتصادی این حمله را بر علیه ما، تقویت کردند. خوشبختانه در طول این هشت سال، بدون هیچ گونه کمک بین المللی، پزشکی جنگ را مدیریت کرده و بزرگ ترین جراحی‌ها را در جبهه‌ها انجام دادیم و درحال حاضر، تجربه کافی در مورد پزشکی جنگ و جبهه را دارا هستیم و آمادگی داریم این تجربه را در اختیار شما عزیزان در این شرایط سخت قرار دهیم.

وزیر بهداشت در پایان گفت: امیدوارم کشور دوست و برادر ما لیبی، هرچه زودتر در وضعیت آرامش قرار گیرد و مردم شریف این کشور، آرامش بیشتری را حس کنند و مسئولین وزارت بهداشت لیبی نیز در رساندن خدمت به مردم نیازمند منطقه، موفق عمل کنند.

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند