آغاز پرداخت خسارت واحدهای زیان دیده از اغتشاشات بنزینی

دسامبر 5, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سلیمانی در نشست خبری که در حاشیه بیست و ششمین همایش بیمه و‌توسعه، اظهارداشت: در تلاش برای معافیت بیمه ای سایر رشته‌های بیمه ای هستیم. در بودجه سال آینده نیز مصوب شده که بیمه‌های عمر و درمان همچنان از مالیات معاف باشند.

وی درباره فضای رقابتی در صنعت بیمه، اظهارداشت: اصلاحات و روان سازی‌های قوانین میتواند به تشدید فضای رقابتی کمک کند.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: در بررسی چالش‌های علت عدم رشد قابل قبول ضریب نفوذ بیمه به این رسیدیم که باید مردم بیمه را لمس کنند؛ فرهنگ سازی مهم است و مختص یکی دو روز نیست بلکه باید در سالهای مداوم انجام شود.

سلیمانی در خصوص براورد خسارت اغتشاش‌های اخیر ، گفت: برخی از واحدها تحت پوشش بیمه آتش سوزی و بلوا و‌ آشوب بوده اند و به شرکت‌های بیمه مراجعه کرده اند؛ میزان خسارت متفاوت است و برای خسارت‌های عمده ارزیابی انجام می‌شود و تا اوایل هفته آینده لیست دقیق خسارت‌ها را دریافت میکنیم.

وی درباره عدم انتشار حقوق و مزایای مدیران شرکت‌های بیمه ای گفت: به جز بیمه ایران سایر شرکت‌های بیمه خصوصی هستند، این شرکت‌ها براساس سود و زیان خودشان حقوق تعیین نمیکنند ما هم در حوزه حقوق و دستمزد این شرکت‌ها دخالت نمیکنیم چون از منابع دولتی استفاده نمی‌کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین در خصوص خودروهایی که بیشترین خسارت پرداختی به آنها تعلق دارد، گفت: به دلیل حجم بالای تردد پراید و پژو و بعضا پیکان بیشترین حجم خسارات پرداختی نیز به این خودروهاست هرچند این نسبت در قیاس با گذشته بهتر شده است. حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد خودروهایی که بیشترین خسارت را دارند، خودروهایی هستند که در داخل تولید می‌شوند.

سلیمانی گفت: شرکت‌های بیمه موظف شدند تمام جزئیات بیمه‌های زندگی هر بیمه گذار را همانند اطلاعات حساب بانکی در قالب سامانه‌هایی به مشتریان خود اعلام کنند.

رئیس کل بیمه مرکزی درباره انتشار خبری مبنی بر اختلاس ۲۳۰ میلیارد ریالی یکی از مدیران بیمه‌ای در کرمان گفت: من هیچ اطلاعی ندارم!

انتهای پیام/

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند