آغاز مرمت بخشی از پل تاریخی کلهر پل‌دختر

دسامبر 24, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/لرستان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از آغاز مرمت بخشی از پل تاریخی کلهر پل‌دختر خبر داد.

سید امین قاسمی‌امروز در جمع خبرنگاران، از آغاز مرمت بخش دیگری از پل تاریخی کلهر شهرستان پل‌دختر خبر داد و اظهار کرد: به منظور مرمت بخشی دیگری از آسیب‌های وارد شده به پل کلهر در جریان سیل فروردین‌ماه سال جاری، فصل دوم مرمت این پل تاریخی با اعتبار ۵۷۰ میلیون ریال در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: انجام مرمت بخشی از پایه و آبشکن‌های پل، خارج کردن بندهای فرسوده و اجرای مجدد بندکشی، اجرای اندود کاهگل بام پل و دوخت و دوز ترک‌های طاق‌های پل کلهر از جمله اقدامات حفاظتی و مرمتی در این فصل از مرمت پل تاریخی کلهر شهرستان پل‌دختر است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان خاطرنشان کرد: پل تاریخی کلهر یا کلهرت که در ۵۶ کیلومتری شمال شرق پل‌دختر واقع شده است و در سال ۳۷۴ هجری قمری و به دستور بدربن حسنویه بر روی رودخانه کشکان ساخته می‌شود.

قاسمی‌اضافه کرد: این پل بهمن‌ماه ۱۳۷۸ به شماره ۲۵۸۶ در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است.

انتهای پیام

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند