آغاز به کار چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر

دسامبر 31, 2019اخبار روز بیمه

ایسنا/اصفهان محفل افتتاح چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با حضور شاعرانی چون محمدعلی بهمنی، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، عبدالجبار کاکایی، محمدکاظم کاظمی، جواد محقق، محمود اکرامی، اسماعیل امینی، خسرو احتشامی، فضل‌الله شیرانی و محمد مستقیمی‌در تالار سوره اصفهان برگزار شد.

سعید بیابانکی، دبیر علمی‌چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر شامگاه ۱۲ دی ماه در محفل افتتاحیه این جشنواره با بیان اینکه شعر پیشروی اصفهان از تالار سوره و به همت حوزه هنری آغاز شد، گفت: زمزمه‌ و ایده راه‌اندازی جشنواره‌ شعر فجر در قونیه و بر سر مزار مولانا شکل گرفت؛ آنجا که می‌گفتند چرا همه هنرها جشنواره رسمی‌دارند اما شعر که هنر اول ماست نه. 

وی ادامه داد: سال‌های اولیه، شیوه برگزاری این جشنواره متفاوت بود اما به مرور رشد کرد و چند سالی است که شکل مدونی پیدا کرده.

بیابانکی با تاکید بر اینکه مبنای انتخاب جشنواره شعر فجر بهترین کتاب‌های شعر سال است، اظهار کرد: کتاب، رسانه خاموش است اما جشنواره آن باید پر شور و روشن باشد. امسال بخش جوان به جشنواره شعر فجر افزوده شده و امید می‌رود که از آن استقبال شود.

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام محمدعلی انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌اصفهان نیز پشت تریبون رفت و با اشاره به مسئولیت سعید بیابانکی در چهاردهمین دوره جشنواره شعر فجر گفت: امیدواریم برکت این مسئولیت به اصفهان برسد اگر چه برپایی این محفل در اصفهان خود نشانه‌ای از همین امر است.

وی با تاکید بر اینکه قصد سخنرانی ندارد، ادامه داد: از نخستین روزی که بشر خواندن و نوشتن را آموخت و با علم و اگاهی آشنا شد، جایگاه ادبیات و شعر در همه عرصه‌ها برای او رفیع بوده و هست.

انصاری خاطر نشان کرد: شعر در همه دوران و ادیان و آیین‌ها نقش زیادی در زمینه رشد و آموزش بشر داشته و ما به عنوان امت مسلمان، افتخارمان این است که پیامبرمان به عنوان خاتم‌ پیامبران و دینمان به عنوان کاملترین دین، معجزه‌اش یعنی قرآن، با پیام بخوان آغاز شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌اصفهان با اشاره به اینکه شعر در زمان حیات پیامبر اکرم بازار پررونقی داشت، اظهار کرد: در این سرزمین، اعجاز پیامبر ما از جنس ادبیات بود و یکی از برکاتی که در کشور ما هست، نگاه حاکمیت به شعر و شاعری است.

وی افزود: امروز افتخار ما این است که پرچمدار این نظام و امام این مردم در زمینه شعر نه تنها علاقمند و حامی‌و پشتیبان‌اند بلکه جزو کارشناسان خبره این فن هستند و با مشغله‌ها، گرفتاری‌ها و همه مسائلی که در کشور هست، جلساتشان با شاعران از نظمی‌مثال‌زدنی برخوردار است.

انصاری نگاه عمیق و کارشناسانه مقام معظم رهبری را در موضوع شعر ستایش کرد و گفت: همین حمایت و پشتیبانی و تخصص عمیق فنی ایشان موجب شده تا انجمن و گروه‌ها و جشنواره‌های شعر متعددی در کشور برگزار شود که بارزترین آن‌ها نیز جشنواره بین‌المللی شعر فجر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌اصفهان به همگان توصیه کرد از این فرصت برای پیش‌برد شعر که می‌تواند در جهت ساختن افکار موثر باشد بهره ببرند و ابراز امیدواری کرد جشنواره چهاردهم شعر فجر به اهداف خود برسد.

پس از ایراد این سخنان، خسرو احتشامی‌هونه‌گانی شاعر پیشکسوت اصفهان شعری درباره کودکان کار خواند و در حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرکل حوزه هنری و دبیر علمی‌جشنواره چهاردهم شعر فجر از او تقدیر شد.

این گزارش به ‌روز رسانی می‌شود…

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

بیمه پاسارگاد؛ بالاترین شرکت از لحاظ سهام بیمه ای
تازه های اخبار بیمه؛ بیمه پاسارگاد در صدر سهام شرکت های بیمه ای

آگوست 12, 20200پسندیدناخبار روز بیمه , بیمه عمر

اخبار بیمه را با اخبار بیمه پاسارگاد در تیرماه ۹۹ آغاز می‌کنیم. سهامداران شرکت بیمه پاسارگاد از سرمایه گذاری‌های خود در سهام این مجموعه طی معاملات تیر ماه امسال بازار سرمایه حدود ۸۲ درصد سود دریافت کردند.

ادامه مطلب
هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند