آغاز اجرای طرح بیمه سلامت اجباری از ابتدای آبان ماه

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مهرداد کمانگری پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهارداشت: آیین‌نامه اجرایی پوشش همگانی بیمه سلامت از طریق ارزیابی وسع در ابتدای شهریورماه امسال به تصویب رسید و اجرای آن به وزارتخانه‌های بهداشت و تعاون ابلاغ شد.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، بیمه همه کسانی است که تا کنون تحت پوشش هیچ بیمه درمانی قرار نداشته‌اند. برآوردهای اولیه نشان می‌دهد حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند و این برآوردها در استان بین ۵ تا ۶ درصد است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان ادامه داد: براساس این آیین‌نامه بیمه سه دهک اول رایگان خواهد بود و دهک چهارم نیز ۵۰ درصد حق‌بیمه که مبلغ ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای هر ماه است را پرداخت می‌کنند. همچنین از دهک پنجم به بعد نیز بیمه‌شدگان باید حق بیمه را به صورت کامل پرداخت کنند.

وی گفت: مددجویان نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) که از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند مشمول ارزیابی وسع نیستند اما همه کسانی که از بیمه رایگان سلامت استفاده می‌کنند مانند روستاییان و بیمه سلامت همگانی و غیره براساس ارزیابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهک‌بندی می‌شوند.

کمانگری خاطرنشان کرد: همه کسانی که تا کنون تحت پوشش بیمه هیچ سازمان بیمه‌گری قرار نداشتند می‌توانند از ابتدای آبان ماه به سامانه جامع رفاه و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت در تمامی‌شهرها مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی اظهارداشت: کسانی که ارزیابی وسع جزو سه دهک اول که بیمه آنان رایگان است، قرار نگیرند تا فروردین ماه سال آینده و تا زمانی که دفترچه درمانی آنان اعتبار دارد می‌توانند مانند قبل از خدمات بیمه سلامت برخوردار شوند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان در ادامه به برنامه‌های هفته بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: در این هفته که از ۳ آبان ماه آغاز می‌شود برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است.

وی اضافه کرد: بازدید از مراکز سلامت، برپایی نمایشگاه‌های مختلف، برگزاری میزگردهای رادیویی و تلویزیونی، نواختن زنگ سلامت در مدارس، برگزاری مسابقات ورزشی، هنری و فرهنگی، همایش بیمه سلامت و تقدیر از برخی شرکای کاری و غیره از برنامه‌هایی است که در این هفته برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

کرونا و بیمه عمر

می 23, 20200پسندیدنبیمه عمر, , ,

بیماری کووید ۱۹ یا همان کرونا که از ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۹ در کشور چین، شیوع آن آغاز شد و به سرعت به تمامی‌کشورهای جهان سرایت کرد، در چند ماه گذشته، تمامی‌مشاغل و عرصه‌های مختلف اقتصادی را در تمامی‌کشورهای جهان تحت الشعاع خود قرار داده است. بسیاری از مشاغل با شیوع کرونا تعطیل شده و …

ادامه مطلب
اصول و قواعد اولیه در فروش بیمه های عمر

می 23, 20200پسندیدنآموزش فروش , بیمه عمر, , , ,

در این مطلب قصد داریم به اولین ملزومات فروش بیمه‌های عمر بپردازیم و روشن سازیم که قواعد و اصول اولیه برای فروش بیمه عمر چه مواردی هستند. این اصول، مواردی هستند که شما در هر یک از روش‌های بازاریابی و فروش بیمه عمر که از آن استفاده می‌کنید، باید رعایت نمایید و سبک و شیوه …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند