آغاز اجرای طرح بیمه سلامت اجباری از ابتدای آبان ماه

اکتبر 12, 2019اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، مهرداد کمانگری پیش از ظهر امروز در نشست خبری اظهارداشت: آیین‌نامه اجرایی پوشش همگانی بیمه سلامت از طریق ارزیابی وسع در ابتدای شهریورماه امسال به تصویب رسید و اجرای آن به وزارتخانه‌های بهداشت و تعاون ابلاغ شد.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح، بیمه همه کسانی است که تا کنون تحت پوشش هیچ بیمه درمانی قرار نداشته‌اند. برآوردهای اولیه نشان می‌دهد حدود ۱۰ درصد جمعیت کشور فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای هستند و این برآوردها در استان بین ۵ تا ۶ درصد است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان ادامه داد: براساس این آیین‌نامه بیمه سه دهک اول رایگان خواهد بود و دهک چهارم نیز ۵۰ درصد حق‌بیمه که مبلغ ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان برای هر ماه است را پرداخت می‌کنند. همچنین از دهک پنجم به بعد نیز بیمه‌شدگان باید حق بیمه را به صورت کامل پرداخت کنند.

وی گفت: مددجویان نهادهای حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) که از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند مشمول ارزیابی وسع نیستند اما همه کسانی که از بیمه رایگان سلامت استفاده می‌کنند مانند روستاییان و بیمه سلامت همگانی و غیره براساس ارزیابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهک‌بندی می‌شوند.

کمانگری خاطرنشان کرد: همه کسانی که تا کنون تحت پوشش بیمه هیچ سازمان بیمه‌گری قرار نداشتند می‌توانند از ابتدای آبان ماه به سامانه جامع رفاه و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت در تمامی‌شهرها مراجعه و ثبت‌نام کنند.

وی اظهارداشت: کسانی که ارزیابی وسع جزو سه دهک اول که بیمه آنان رایگان است، قرار نگیرند تا فروردین ماه سال آینده و تا زمانی که دفترچه درمانی آنان اعتبار دارد می‌توانند مانند قبل از خدمات بیمه سلامت برخوردار شوند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان در ادامه به برنامه‌های هفته بیمه سلامت اشاره کرد و گفت: در این هفته که از ۳ آبان ماه آغاز می‌شود برنامه‌های مختلفی تدارک دیده شده است.

وی اضافه کرد: بازدید از مراکز سلامت، برپایی نمایشگاه‌های مختلف، برگزاری میزگردهای رادیویی و تلویزیونی، نواختن زنگ سلامت در مدارس، برگزاری مسابقات ورزشی، هنری و فرهنگی، همایش بیمه سلامت و تقدیر از برخی شرکای کاری و غیره از برنامه‌هایی است که در این هفته برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش

مشاوره رایگان اینترنتی بیمه عمر


پست های مرتبط

بررسی بیمه های عمر پاسارگاد و نوین
مقایسه شرایط بیمه عمر پاسارگاد و بیمه عمر نوین

جولای 19, 20200پسندیدنبیمه عمر,

یکی از پرسشهای متداول متقاضیان خرید بیمه عمر، این است که مزایای بیمه عمر در کدام بیمه بیشتر است؟ جهت پاسخ به این سؤال باید شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و مقایسه گردد. در این مطلب قصد داریم شرایط بیمه عمر پاسارگاد را با شرایط بیمه عمر نوین مقایسه نماییم.

ادامه مطلب
مقایسه بیمه عمر «پاسارگاد» و بیمه عمر «سامان»

ژوئن 23, 20200پسندیدنبیمه عمر

یکی از مهم­ترین پرسش­هایی که همواره برای بیمه ­گذاران و مشتریان و متقاضیان بیمه­‌های عمر و سرمایه­ گذاری مطرح است، این است که کدام بیمه عمر را باید انتخاب کنند و کدام بیمه عمر شرایط بهتری دارد. جهت پاسخ به این سؤال لازم است شرایط بیمه‌های مختلف تشریح و با یکدیگر مقایسه گردد. بدین منظور …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند