آخرین جزئیات اجرای طرح ارزیابی وسع بیمه سلامت در کرمان / ۷۰ درصد ثبت‌نام کنندگان مشمول بیمه رایگان شدند

فوریه 14, 2020اخبار روز بیمه

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محمد جعفری صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با تبریک ایام‌الله دهه فجر اظهار داشت: بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه ماهانه بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان گردش مالی بیمه سلامت است که به مراکز درمانی پرداخت می‌شود گفت: مطالبات پزشکان خانواده تا پایان دی‌ماه و پرداخت داروخانه‌ها تا آبان و بیمارستان‌ها تا شهریورماه سال جاری پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با عنوان اینکه مطالبات مراکز درمانی استان نسبت به دوره‌های قبل در وضعیت مطلوبی قرار دارد و امیدواریم بتوانیم این مطالبات را به‌روز کنیم افزود: بیش از هزار و ۴۰۰ موسسه درمانی در استان طرف قرارداد بیمه سلامت هستند.

وی با بیان اینکه از نظر اجرای پروژه‌های دولت الکترونیک تمام اسناد بیمارستان‌های دولتی استان به‌صورت الکترونیک پذیرش می‌شوند که باعث شفافیت مالی و افزایش کیفیت درمانی شده است گفت: در زمینه اسناد سرپایی بیماران نیز در بالغ بر ۷۰ درصد مطب‌های نسخه‌نویسی الکترونیک انجام می‌شود و کرمان استان پیشرو در این طرح در سطح کشور است.

جعفری با اشاره به اینکه در استان کرمان بیش از ۶۹۰ مطب هدف بیمه سلامت داریم که طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در آنها انجام می‌شود افزود: در بعضی شهرهای استان از جمله شهربابک، سیرجان، جیرفت، عنبرآباد، منوجان و قلعه‌گنج به‌صورت کامل و صد در صد نسخه‌نویسی الکترونیکی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تعداد بیمه‌شده‌های کشور قبل از انقلاب در سال ۱۳۴۸ بسیار اندک بود و روستائیان فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بودند گفت: امروزه پوشش بیمه درمانی در جمهوری اسلامی‌بسیار خوب است و انواع بیمه‌ها در اختیار خانواده‌ها قرار دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با اشاره به اینکه با اجرای طرح ارزیابی وسع در هنگام بیمه شدن عدالت محوری در پرداخت حق بیمه بسیار موثر بوده است بیان کرد: در این طرح هر فردی براساس وسع مالی در پرداخت حق بیمه مشارکت دارد.

وی با عنوان اینکه تاکنون ۱۵ هزار نفر در دو ماه گذشته در طرح ارزیابی وسع ثبت‌نام کردند که بیش از ۷۰ درصد آنها مشمول بیمه رایگان سلامت شدند گفت: ۱۶ هزار نفر بیمه شده سلامت در استان کرمان از اتباع خارجی هستند.

جعفری با اشاره به اینکه تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس جزو بیماری‌های خاصی هستند که مورد پوشش بیمه سلامت قرار دارند عنوان کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ نفر بیمار خاص در سطح استان کرمان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

انتهای پیام/۵۱۱/ش

مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل


پست های مرتبط

هنرمندان از پرداخت حق بیمه سه ماهه خود معاف هستند

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

ایسنا/زنجان مسئول صندوق اعتباری هنر اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان زنجان، از معافیت پرداخت حق بیمه سه ماهه امسال هنرمندان خبر داد و گفت: در رابطه با افرادی که حق بیمه خود را پرداخت کرده‌اند نیز، تصمیماتی اتخاذ می‌شود. مقایسه انواع بیمه‌های عمر با جزییات کامل

ادامه مطلب
آینده مالی را با بیمه عمر تأمین کنیم

می 9, 20200پسندیدناخبار روز بیمه,

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  یکی از ابعاد اصلی زندگی هر شخص، بعد اقتصادی است. یعنی خیلی از اهدافی که در زندگی قصد رسیدن به آن‌ها را داریم، باید برای رسیدن به آن هزینه مالی کنیم. چه برای خودمان و چه برای عزیزانمان. حال اگر سرپرست خانواده هم باشید و مسئولیت سایر اعضای خانواده یا عزیزان …

ادامه مطلب

یک نظر ارسال کنید

ایمیل شما نزد ما امن می ماند